Ve 14 h jela čtyřiačtyřicetiletá řidička osobním vozidlem značky Honda po silnici I/4 v obci Volyně ve směru od centra na Strakonice a pravděpodobně se plně nevěnovala řízení. Pravou částí vozu vjela na chodník. Policejní mluvčí Milan Bajcura dále vypráví: "V tu dobu zde procházela šestadvacetiletá chodkyně a řidička, aby zabránila střetu s uvedenou ženou, strhla řízení vpravo. Kontaktu však nezabránila a chodkyni srazila. Poté s vozidlem vyjela mimo komunikaci, porazila kapličku elektrického rozvaděče, poškodila několik okrasných dřevin, až jízdu skončila pádem do řeky Volyňky."

Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému. Zajistily místo dopravní nehody a rozsah zranění. Při střetu s chodkyní a pádem do řeky se totiž lehce zranily obě ženy, které byly následně převezeny na ošetření do zdravotnického zařízení. Vyproštění havarovaného vozidla zajistili příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, kteří jej vytáhli za pomocí autojeřábu.

"Případ vyšetřují strakoničtí dopravní policisté, kteří dle rozsahu zranění rozhodnou o právní kvalifikaci," dodává mluvčí a nabádá: "I v obcích dodržujte stanovenou rychlost jízdy a plně se věnujte řízení."