Při nehodě zemřeli dva muži (ročník 1974 a 1981) a dva (ročník 1968 a 1994) byli ve velmi vážném stavu převezeni do nemocnic. Vlak nebyl běžným linkovým spojem, ale podle vyjádření policistů byl zaveden v systému a dělníci o něm měli vědět.

Proč tedy k nehodě vlastně došlo? Spekuluje se o tom, že dělníci pracovali s technikou a přes její hluk neslyšeli přijíždějící vlak. „Zaměstnanci s technikou pracovali, ale zda právě toto bylo důvodem, proč k nehodě došlo, to zatím nemohu říci. Příčiny nehody jsou stále v šetření a jeho výsledek zveřejníme až v závěrečné zprávě,“ uvedl tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, ze se jedná o práci na několik měsíců.

„Ve spolupráci s drážní inspekcí vyšetřují nehodu i policejní kriminalisté,“ uvedla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková a dodala, že o tom, že by železniční neštěstí mělo další oběť, žádnou informaci nemá.

Už v den nehody policisté prováděli dechovou zkoušku u strojvedoucího vlaku, byla negativní, to samé platí i pro test na zjištění přítomnosti návykových látek.

Na místo vyjížděl i psycholog a tým posttraumatické péče HZS Jihočeského kraje, kteří poskytovali pomoc dalším třem osobám, které u nehody byli. Jedním z nich byl strojvedoucí.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS, povolány byly i dva vrtulníky.

Tragická nehoda u Bělčic, vlak se tu srazil se skupinou lidí.
Vlak srazil u Bělčic dělníky, kteří pracovali na trati. Dva nepřežili