Mluvčí policistů Jaromíra Nováková popsala, že mladý řidič auta Škoda Octavia jel ve směru od Katovic směrem na Strakonice.

„Z dosud nezjištěných příčin srazil neosvětleného chodce v tmavém oblečení, který se pohyboval u pravé krajnice vozovky. Muž srážku nepřežil. Alkohol i jiné návykové látky policisté u řidiče vyloučili orientační dechovou zkouškou a testem Drug Wipe. Na místě asistovaly všechny složky integrovaného systému a přítomen byl také policejní krizový intervent, který poskytoval po nehodě řidiči psychologickou pomoc,“ sdělila mluvčí.

Totožnost chodce je zatím neznámá. „Ke ztotožnění by mohla pomoci veřejnost, a to na základě zveřejněného tetování na těle zemřelého muže. Poznatky k nehodě a k zemřelému chodci volejte na bezplatnou telefonní linku 158,“ požádala Jaromíra Nováková.

"Šetřením bylo zjištěno, že muž před tragickou nehodou navštívil benzinovou čerpací stanici v obci Katovice, kde jej zachytila bezpečnostní kamera. V případě, že někdo muže na kamerovém záznamu pozná, ať neprodleně informuje Policii ČR. Muž byl štíhlé postavy, výšky cca 170 cm, odhadovaného věku kolem 30 let," doplnila později mluvčí Jaromíra Nováková. Nové snímky muže naleznete v galerii u článku.