V Písku se v pátek odpoledne stala dopravní nehoda, ve které figurovalo i policejní auto. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, policisté jeli na oznámený konflikt v rodině, ve sporu měl někdo použít i nůž. "Na Kolárově ulici havarovali. Střetli se se Škodou Fabia. Policejní vozidlo je částečně mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění. Testy na alkohol byly u řidičů negativní," sdělil Jiří Matzner s tím, že míra zavinění nehody je v šetření.

Byla uzavřena i silnice z Budějovic na Třeboň kvůli nehodě u Štěpánovic, konkrétně v lokalitě u "Odměn". Srazilo se zde osobní a nákladní auto. "Trosky z nehody poškodily další vozidlo. Hlášena jsou i zranění," přiblížil Jiří Matzner.

Na místo nehody vyrazily tři posádky záchranky z Třeboně a Českých Budějovic. Podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové zde po nárazu řidička osobního auta zůstala ve voze zaklíněna a v bezvědomí. "Záchranáři zajistili kompletně její stav včetně zajištění dýchacích cest a napojení na umělou plicní ventilaci. S těžkými mnohočetnými poraněními byla následně převezena na ARO českobudějovické nemocnice," sdělila mluvčí záchranky a doplnila, že řidič kamionu vyvázl s lehkým zraněním dolní končetiny a byl převezen taktéž do českobudějovické nemocnice.

Další odpolední nehoda se stala mezi Bernarticemi a Opařany. "Do nákladního auta značky MAN couvajícího na lesní cestu narazila na rovném a přehledném úseku Škoda Fabia. Nehoda je naštěstí bez zranění," uvedl mluvčí. 

Nehoda dvou traktorů na Písecku.
Po srážce dvou traktorů u Dobevi skončil stroj i nádrží na kejdu v příkopě

Ve Volarech v Mlýnské ulici podle policejních informací havarovalo osobní auto. Tato nehoda si vyžádala zranění, na místě zasahovaly záchranné složky.

U Vitějovic na Prachaticku se srazily dva osobáky. I tento karambol byl se zraněním.

Po poledni také havarovaly dva kamiony u Tchořovic na Strakonicku.