Jiří Matzner, mluvčí Jihočeské policie, uvedl, že je to o 162 dopravních nehod více než za stejné období loňského roku. „Těžké zranění utrpělo 192 osob, lehce zraněno bylo 1547 lidí,“ doplnil. Daň nejvyšší, a to lidský život, si dopravní nehody vyžádaly bohužel u 35 lidí.

Nejtragičtějším obdobím na jihočeských silnicích byly přitom letní měsíce. To v kraji zemřelo 15 osob. Ve smutné bilanci na tom byli hůře akorát ve Středočeském a Jihomoravském kraji, kde o prázdninách na silnicích zemřelo 17 osob.

V sobotu nad ránem zemřeli při nehodě u Vodňan.
Čtyři mrtví u Vodňan

Hlavními příčinami tragických nehod byly dle slov Jiřího Matznera nesprávný způsob jízdy, nevěnování se řízení, vysoká rychlost nebo přejetí do protisměru. Právě poslední zmíněná možnost byla důvodem tragické dopravní nehody, k níž došlo 18. srpna v ranních hodinách na silnici I/20 v katastru Vodňan. Tady řidič nákladního vozidla značky Mercedes vjel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem Škoda Fabia. Při nehodě zemřel řidič vozidla Mercedes, ale také řidič Škody Fabie i dva jeho spolujezdci jedoucí na zadních sedadlech.

Při tragické nehodě za Třeboní zemřeli 3 lidé.
V Břilici vyhasly tři lidské životy

Nejnáročnější z hlediska počtu dopravních nehod byl pátek, a to jak v letošním roce, kdy se na jihočeských silnicích stalo celkem 543 dopravních nehod, tak i loni. To policisté vyjížděli k dopravním nehodám celkem 536krát. „Nejvíce lidí avšak umíralo v sobotu,“ dodal jihočeský policejní mluvčí. Tak tomu bylo v případě dopravní nehody, jež se 21. července stala kousek od Třeboně. Tady při srážce dvou osobních vozidel Citroën a Renault zemřeli tři lidé. Celkem v sobotu na našich silnicích od začátku roku do konce září zemřelo 15 lidí.

Ušetřeni nebyli ani milovníci motorek. Od ledna do konce září policisté vyjížděli celkem ke 154 dopravním nehodám, kde byli účastníky i motorkáři. Pro šest z nich to byla jízda poslední.