Bylo devět hodin ráno, když řidič osobního auta Hyundai při výjezdu z Bavorova, ul. Pod Mazným, sjel mimo sinici. Přední část auta se zastavila těsně před kolejištěm, spodní částí vůz uvízl a nemohl vyjet. „Policisté okamžitě vyrozuměli České dráhy a provoz vlaků byl v tomto úseku po dobu vyproštění, byly to necelé dvě hodiny, zastavený,“ uvedla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, byla negativní. Devětapadesátiletý řidič vyvázl bez zranění.

Novoroční ponoření do Otavy ve Strakonicích pod pivovarem.
Otava byla milosrdná. Pro otužilce měla jen čtyři stupně Celsia

Aby toho nebylo málo, provoz vlaků se u Bavorova zastavil i krátce po poledni. Tentokrát kvůli srážce osobního auta s vlakem, ke které došlo v ulici Na Drahách. „Nehoda byla hlášená na linku 158 pět minut po dvanácté hodině s tím, že do vlaku, který jel ve směru z Nového Údolí do Číčenic, narazila řidička osobního vozidla Škoda Octavia,“ zmínila Jaromíra Nováková.

Třiačtyřicetiletá žena, která k přejezdu přijížděla ulicí Ke Koupališti, přehlédla nejen dopravní značku STOP, ale i projíždějící vlak a narazila do jeho boku. Ve vlaku cestovalo 12 lidí, při střetu nebyl naštěstí nikdo zraněný. U řidičky i strojvedoucího vyloučili policisté přítomnost alkoholu dechovou zkouškou.