Podle prvotních informací na silnici I/4 mezi odbočkami na Rovnou a Kbelnici na Strakonicku havarovalo pět osobních vozidel. Na místě jsou všechny složky IZS, přistával také vrtulník. Nehoda se neobešla bez zranění.

Řidič osobního vozidla značky Škoda Fabia podle policie z dosud nezjištěných příčin přejel částečně do protisměru, kde se zrcátky střetl s protijedoucím vozidlem značky Volvo. „Následkem střetu došlo k nehodě dalších čtyř vozidel jedoucích za vozidlem značky Volvo," informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík. Jak doplnil, vzhledem k závažnosti zranění nebylo u podezřelého řidiče na místě možné provést dechovou zkoušku.

Dopravní nehoda se stala nedaleko Přešťovic na Strakonicku.Dopravní nehoda se stala nedaleko Přešťovic na Strakonicku.Zdroj: Policie ČR

Silnice je zcela uzavřena, dopravu řídí policisté, kteří směřují řidiče na objízdné trasy. S omezením se zde počítá zhruba do 20. hodiny.

Jak informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík, objizdná trasa ve směru od Strakonic vede přes Řepici na Radomyšl, ve směru od Drhovle na Kbelnici, Osek a Radomyšl.

Na stejné silnici jen kousek odtud se stala před pár dny tragická nehoda osobáku a dodávky, která si vyžádala jeden lidský život. V únoru na stejném úseku narazil řidič do betonového propustku. Též nehodu nepřežil.