Jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová upřesnila, že šlo o střet osobního auta a dodávky. Potvrdila, že při nehodě zemřel osmadsedmdesátiletý řidič osobního vozidla Dacia.

K vážné dopravní nehodě, střetu osobního vozidla a dodávky, vyjížděly dvě posádky záchranné služby z Třeboně. „Aktivován byl i vrtulník letecké záchranné služby, ten byl později pozemními posádkami odvolán,“ upřesnila mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková. Záchranáři po příjezdu na místo nalezli v osobním vozidle jednu osobu bohužel již bez známek života. „Jednalo se o staršího muže, který při střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem a zasahující lékař tak mohl pouze konstatovat jeho smrt,“ uvedla. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn. V dodávce cestovali dva muži. Řidič Dacie přejel ze zatím neznámých příčin do protisměru, zřejmě proto došlo ke střetu.

Doprava v místě nehody byla do devíti hodin večer omezena v obou směrech. „Policisté auta odkláněli,“ řekla Lenka Krausová. Okolnostmi, přesným průběhem a příčinami srážky osobního auta a dodávky se zabývají jindřichohradečtí policisté. 

Policejní statistiky jsou v tuto chvíli hodně tragické. Na Jindřichohradecku se v posledních osmi dnech stalo osm vážných dopravních nehod. Polovina z nich má tragické následky.