Auta na frekventovaném tahu havarovala v půl druhé odpoledne. Na místo vyrážely všechny složky záchranného systému. Při střetu tří  osobních vozidel se zranily čtyři osoby. Karambol má tragické následky. „Řidič jednoho z osobních vozidel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl ještě před příjezdem záchranářů,“ řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. Silnice I/34 je podle mluvčí jihočeských policistů uzavřena uzavřena. Policisté odklání dopravu.

Nepřežil řidič felicie, jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění. „Spolujezdkyni z felicie jsme po poskytnutí akutní péče letecky transportovali do českobudějovické nemocnice s poraněním hrudníku,“ dodala mluvčí záchranářů s tím, že žena zůstala ve voze zaklíněna a bylo nutné její vyproštění.

Na vině je zřejmě nebezpečné předjíždění, mladý řidič při něm v zatáčce poškodil bok jednoho auta a do druhého v protisměru narazil. Řidička z dalšího vozu utrpěla podle prvotních informací  lehčí zranění horní končetiny a byla pozemní cestou převezena do českobudějovické nemocnice. Čtvrtý účastník nehody utrpěl poranění v oblasti trupu a byl taktéž převezen do krajské nemocnice.