Jak potvrdil jihočeský mluvčí policie Miroslav Šupík, nehoda se obešla bez zranění. „Na místě jsou dopravní policisté a hasiči, kteří odklízejí uniklé provozní kapaliny," poznamenal. Provoz frekventované silnice nehoda neomezila.

Zatáčka na drahonické návsi vyškolila nejednoho řidiče. Jako zázrakem tady zatím nedošlo k vážnějším zraněním. Především pro místní je každý takový incident nepříjemným připomenutím toho, jak je místo nebezpečné také pro chodce. I tentokrát vjel řidič na chodník, narazil do dvou domů a odtud ho to vymrštilo do protisměru, kde naboural zaparkované auto a povalil dopravní značku, která se zapíchla do dalšího domu.

Nehoda v Drahonicich.Nehoda v Drahonicich.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

Nedělní poledne se tak pro několik rodin proměnilo v nepříjemné řešení následků nehody. „Byla jsem doma a najednou se ozvala hrozná rána. První, co mě napadlo, že mi někdo naboural auto, protože jiné tady nestává," uvedla obyvatelka Drahonic, jejíž obava se naplnila. „Myslela jsem, že jel od Strakonic, až pak jsem pochopila, že ho tak vyhodila zatáčka od Budějovic," popsala s tím, že mladý řidič měl obrovské štěstí a vylezl z auta bez zranění.

Nepříjemná zatáčka, kterou znají řidiči široko daleko, už zažila mnoho nehod. V roce 2007 naboural kamion vezoucí obilí do rodinného domu, kde vjel skrz zeď až do obývacího pokoje. Obrovské štěstí je, že se zatím k žádné bouračce nepřipletli chodci, kterých po chodníku podél zatáčky denně projdou desítky.