Silnice I/22, které je hlavním tahem mezi Českými Budějovicemi a Strakonicemi, byla s opatrností průjezdná. Po osmé hodině pro nepojízdné vozidlo přijela odtahová služba.

Podle informací policejní mluvčí Jaromíry Novákové jel řidič vozu Škoda Superb od Vodňan směrem na Strakonice a v zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost. „Vyjel mimo komunikaci a převrátil se s vozem na střechu," uvedla s tím, že vyvázl bez vážnějšího zranění.

Jedná se o nebezpečný úsek, který už má na kontě hodně i vážných nehod. Poslední se tady stala letos v dubnu, kdy se srazila čtyři vozidla. Odnesly to naštěstí jen plechy a nehoda se obešla bez zranění. Loni zatáčku nezvládl opilý cizinec, který vyjel mimo silnici. Ani jemu se nic nestalo. Ne vždy to však končí dobře. V létě 2020 ze stejného místa transportoval vrtulník těžce zraněnou osobu. Pomníček na místě připomíná další tragickou nehodu. Místo je považováno za jedno z nejnebezpečnějších na Strakonicku.

Zatáčka "vyhazuje" a kdo nepřizpůsobí rychlost, může s ní mít především při nepříznivých klimatických podmínkách potíže. Často zde k nehodám dochází, když je deštivo nebo mrzne. Nejčerstvější událost nebyla výjimka, i v pátek ráno pršelo a silnice byla mokrá.