Jak informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner, srazil se tam osobák s autobusem. "Řidič osobního auta zemřel, dva spolucestující byli vážně zraněni. V autobuse jsou lehká zranění několika dětí," informoval Jiří Matzner s tím, že na místě zasahovali záchranáři a silnice byla uzavřena.

Jedná se o křižovatku mezi obcemi Vrážná a Jeníčkova Lhota.

Informace o nehodě byla nahlášena ve 12.41 hodin. Jak informovala mluvčí Jihočeské záchranky Patra Kafková, v autobuse byly tři desítky cestujících a v osobním autě tři lidé. Na pomoc vyjelo pět pozemních posádek záchranky a vzlétly vrtulníky Letecké záchranné služby z Českých Budějovic a Jihlavy.

Tragický náraz cyklisty do stojícího Fordu Tranzit 10. září v Táboře.
Cyklista narazil do stojící nákladní dodávky. V nemocnici zemřel

"Záchranáři na místě ošetřili celkem sedm osob. Nejzávažnější byl stav řidiče z osobního auta. Po střetu zůstal zaklíněn ve vozidle a následkem zranění u něj došlo k selhání vitálních funkcí. Záchranáři u okamžitě zahájili neodkladnou resuscitaci. Bohužel i přes 40 minut trvající intenzivní terapii se pacienta nepodařilo zachránit. Zemřel na místě nehody. Další dva spolujezdci z auta byli vážně zraněni. Jeden utrpěl těžké poranění v oblasti hlavy a hrudníku. Jeho stav si vyžádal přednemocniční neodkladnou péči včetně napojení na umělou plicní ventilaci a drenáž hrudníku, po stabilizaci byl letecky transportován na ARO budějovické nemocnice. Druhý muž byl s podezřením na těžké poranění břicha a hrudníku transportován vrtulníkem na traumacentrum," sdělila Petra Kafková. 

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Upřesnila, že v autobuse cestovalo šestadvacet dětí a čtyři dospělí. "Čtyři děti utrpěly lehká zranění, po ošetření je transportovaly posádky záchranné služby do táborské nemocnice. Ostatní cestující z autobusu byli po vyšetření ponecháni na místě," dodala.

Podle mluvčího táborské radnice Luboše Dvořáka v autobuse cestovaly děti z Louňovic, které jely ze školního výletu. "Několik z nich se z nich se lehce zranilo, čtyři děti jsou v nemocnici na pozorování, ale měly by být v pořádku. Z Českých Budějovic pro děti jel jiný autobus," uvedl na facebookovém profilu města. 

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Tábor a jednotky doborovolných hasičů z Chotovin. "Hasiči vyprostili zraněné z havarovaného auta. Pro nezraněné osoby z autobusu jsme poslali evakuační autobus z Českých Budějovic. Na místě pracuje také tým posttraumatické péče Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.