Ve středu 29. května před půl třetí odpoledne přijal operační důstojník Policie ČR ohlášenou leteckou nehodu na poli v katastru obce Žďár u Protivína. Na místo okamžitě vyslal hlídku protivínských policistů.

Policisté po příjezdu kontaktovali pilota, občana cizí státní příslušnosti roč. 1966, který jim ukázal místo pádu a popsal samotnou událost.

Muž letěl s utralightem tovární značky Merlin 100 Sporster z letiště Strunkovice nad Blanicí a po několika minutách začal stroj ztrácet výkon motoru. Proto s ním klesal na nouzové přistání, jak informoval jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. „Při dojíždění do pole však do něčeho narazil a převrátil se přes vrtuli na střechu. Po vystoupení z kokpitu a ohledání letounu nalezl mrtvého srnce, který se zřejmě ukrýval v porostu rostoucího obilí," popsal policejní mluvčí s tím, že pilot vyvázl bez újmy na zdraví. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Zmíněné nouzové přistání je v šetření jak protivínských policistů, tak i pracovníků Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod. „V loňském roce jsme na území Jihočeského kraje prošetřovali dvě podobné události, letos se jedná o první případ," doplnil Milan Bajcura.