V úterý krátce před osmou hodinou ranní se v ulici Rudé armády v Sezimově Ústí II. střetla dvě osobní vozidla, kdy řidič automobilu Mazda 6 modré barvy na místě zastavil, druhý z účastníků, řidič blíže neurčeného vozu tmavé barvy situaci neřešil, nezastavil a odjel. Na poškozené Mazdě vznikla škoda ve výši odhadem 15 000 Kč. Policisté tak žádají druhého účastníka nehody, aby se s nimi spojil. Přihlásit se mohou také ti, kteří by situaci viděli z nedaleké zastávky MHD. Táborští policisté sídlí v Soběslavské ulici 2763, volat lze na 974 238 250 či 158.

Neviděli jste sražení seniorky v Rožnově?

Už dříve jsme informovali o sražení seniorky automobilem v českobudějovickém Rožnově, kdy řidič či řidička zřejmě vozu Fiat z místa prchli. Kriminalisté svědky události stále hledají. Událost se stala deset minut před koncem minulého čtvrtka na Lidické třídě s křižovatkou ulice Heydukova. Případní svědci této nehody tak mohou své informace předat na Územním odboru České Budějovice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Plavská 2, v pracovní době na telefonu 974 226 321 a dále případně na lince 158.

Sochu sv. Jana Nepomuckého v Nadějkově někdo ukradl

Kulturní památka přibližného stáří dvě stě let, jejíž hodnota je odhadována na částku 500 000 korun, na svém místě nestojí. Sochu sv. Jana Nepomuckého, která stála na okraji obce Nadějkov u pravého okraje vozovky na příjezdu od obce Jistebnice, někdo ukradl.

Vlastní socha je zhotovena z jemnozrnného pískovce a je vysoká 144 cm. Dle zatím zjištěných skutečností ke skutku došlo v době od jedenácté hodiny dopolední soboty dne 23. ledna do osmé hodiny ranní následující neděle dne 24. ledna. „Vyzýváme tímto každého, kdo se v uvedené době na jihovýchodním okraji obce Nadějkov pohyboval a mohl by k uvedenému skutku poskytnout jakékoliv další důvodné informace, a to jak k pohybu podezřelých osob, s největší pravděpodobností s vozidlem, stejně jako k výskytu či případné nabídce prodeje uvedené sochy, aby své informace předal táborským policistům na telefonu 974 238 700 či lince 158," řekl Miroslav Doubek, mluvčí táborských policistů.