Za obcí Srubec směrem na Ledenice na Českobudějovicku se včera stala dopravní nehoda. Řidič dodávky značky Mercedes Benz zde naboural do stromu. S lehkými poraněními byl šofér vozidla následně převezen k dalšímu ošetření do nemocnice.

Výtoňští opět stojí před soudem

Komunální volby v Přední Výtoni, kde stále ještě nepracuje místní zastupitelstvo, již podruhé řeší krajský soud.

Soudkyně Marie Trnková od včerejška vyslýchá osmadvacet občanů z Přední Výtoně a pak se dvěma kolegyněmi učiní rozhodnutí ve věci návrhu na neplatnost voleb ve Výtoni.

Obec už od loňského října nemá usnášeníschopné zastupitelstvo navzdory tomu, že už má za sebou troje volby. Jednání na soudu má skončit dnes. Poté do týdne soudkyně vydá usnesení.

Otec dluží dcerám na výživném

Zapomnětlivý otec (nar. 1956) z Dačic na Jindřichohradecku si od července 2014 do listopadu 2015 neplnil zákonnou vyživovací povinnost na své dvě dcery. Ačkoli je práce schopen. Přestože muži byly zaměstnavatelem exekučně strženy ze mzdy dvě finanční částky, celkem na výživném dluží nejméně 74 630 korun. Čelí tak podezření pro přečin zanedbání povinné výživy a v režimu zkráceného přípravného řízení je stíhán na svobodě.