Mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner před půl osmou ráno informoval: "Aktuálně policisté řeší dopravní nehodu na dálnici D4 za Pískem ve směru na Prahu. Na místě nehody je pět osobních vozidel a jeden kamion. Z osádek vozu evidujeme dvě lehká ranění, komunikace ve směru na Prahu je uzavřená. Řidiči, volte objízdnou trasu a přizpůsobte rychlost stavu komunikace."

Zvláštní varování vydali policisté před ledovkou na silnici 146 - při průjezdu Lišovem a z Lišova na Kolný v délce necelých 6 kilometrů. Ledovka také překáží na silnici v okolí Strážného na Prachaticku.

Dvě nehody brzdí provoz na příjezdu do Budějovic od Prahy. Jedna se stala na D3 nedaleko Úsilného, další pak na čtyřproudovce od Lišova, která je přivaděčem od dálnice. Auta projíždějí krokem, ale před osmou hodinou ráno ještě plynule. Na 129. kilometru dálnice D3 na trase Budějovice - Mezno překáží na silnici nehoda dvou aut, ke které došlo před sedmou ráno, policie zde doporučuje zvýšenou opatrnost při průjezdu. U Zvíkova na Budějovicku se zhruba v 7:45 srazil autobus s osobním autem, nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Vážná nehoda na chýnovském obchvatu 24. listopadu.
Na obchvatu Chýnova se srazil osobák s dodávkou. Přistál i vrtulník záchranářů

V nočních hodinách, kolem půl jedenácté, mělo auto na silnici I/22 mezi Strakonicemi a Katovicemi srazit chodce. Ráno pak na Strakonicku přineslo další nehody. K první došlo před sedmou ráno s účastí cyklisty ve Strakonicích na silnici H22 a při druhé ke střetu se zvěří u obce Lom na Strakonicku.

K dalším ranním nehodám došlo například na silnici 24 u Veselí nad Lužnicí (dvě auta, bez zranění) nebo u Olešníku (auto skončilo v příkopu). Dopravní nehody se kolem páteční osmé ráno staly i v obci Homole na Budějovicku (dvě osobní auta, bez zranění) či na silnici 15432 u obce Olešnice (havárie auta se zraněním).