Podle mluvčí strakonické policie Jaromíry Novákové se nehoda stala poblíž Libějovic. "Řidič obytného auta je vážně zraněn a byl z místa vrtulníkem transportován do nemocnice," upřesnila s tím, že šofér auta vyjel mimo silnici a narazil do stromu.

Z informací mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzany Fajtlové vyplývá, že řidič byl muž cizí národnosti ve středním věku. "Po nárazu byl katapultován čelním oknem. Po příjezdu posádek byl muž v bezvědomí, později nabyl vědomí zpět a se záchranáři komunikoval," popsala mluvčí jihočeských záchranářů s tím, že ti muže vyšetřili, zajistili jeho stav žilním vstupem, analgézií a imobilizací vakuovou matrací a s podezřením na těžké poranění břicha a hlavy jej letecky ve stabilním stavu transportovali na traumacentrum českobudějovické nemocnice.

Následky havárie podle slov jihočeské mluvčí hasičů Venduly Matějů likvidovali hasiči z Vodňan. "Pomohli s transportem zraněné osoby do vrtulníku a následně zajistili havarované auto," upřesnila. 

Ilustrační foto.
Pojmy pokora a úcta nezná. Syn napadl ve Strakonicích vlastní matku

Hlavní tah silnice na České Budějovice byl během vyšetřování nehody zcela uzavřen.