Kolem půl sedmé ráno se stala na silnici I/4 nedaleko obce Brusy na Strakonicku vážná dopravní nehoda, při které se zranili tři lidé.

Jak informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková, řidič (roč. nar. 1999) společně se dvěma spolujezdci jel ve směru od Písku na Strakonice. "Na rovném úseku zatím z přesně nezjištěných příčin, zřejmě mikrospánek, vjel do protisměru, přejel komunikaci a čelně narazil do stromu. Tříčlennou posádku vozidla Fiat Ducato z Liberecka ošetřovali záchranáři. Řidič a vpředu sedící spolujezdec utrpěli lehká zranění, třetího spolujezdce transportoval vrtulník letecké záchranné služby do českobudějovické nemocnice," popsala mluvčí.

Tragická nehoda v Soběslavi.
V Soběslavi auto narazilo do panelu čerpací stanice. Řidič na místě zemřel

Dopravnu přibližně do 7.45 hodin řídili policisté kyvadlově. Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Zhruba o hodinu později narazilo auto do stromu také na Prachaticku, a to u obce Ktiš. Jedná se o silnici II/143 za obcí Smědeč 500 metrů směrem k obci Chroboly. Dopravní komplikace se očekávají do zhruba 9.45 hodin.

Přes půl devátou se stala také nehoda u Trhových Svin na silnici II/156 u odbočky na Ostrolovský Újezd, kde se srazilo osobní auto s motorkou.