Cizinec na Písecku vjel s náklaďákem pod vlak. Škoda je přes 8,5 milionu korun.Škoda je přes 8,5 milionu korun.Zdroj: Policie ČRMluvčí policistů Milan Bajcura připomněl, že 18. ledna, krátce před půl desátou dopoledne, jel řidič náklaďáku značky Man s návěsem po silnici III. třídy mezi obcemi Nerestce a Čimelice. Zřejmě se nevěnoval řízení a na zasněžené silnici vjel na železniční trať.

„Poté začal s vozidlem couvat, aby se vrátil zpět, ale návěsem stále zasahoval do kolejiště. V tu dobu po trati přijížděl osobní motorový vlak, ve směru Čimelice – Mirovice, jehož strojvůdce už nemohl vlakovou soupravu včas zastavit a došlo k nárazu. Po střetu došlo k vykolejení vlaku a odražení nákladního vozidla,“ popsal mluvčí.

Ve vlaku se zranili čtyři lidé, o které se následně postarali příslušníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Způsobenou škodu na vlakové soupravě, kolejovém svršku, nákladním automobilu s návěsem a příslušenství předběžně vyčíslili na více jak 8 576 000 korun.

Bouračku na parkovišti v Soběslavi odnesl i sloup, škoda je 190 tisíc.
VIDEO: Leden na Táborsku ve videu. Zaujaly vás nehody, volby i demonstrace

„Na základě zjištěných skutečností zasahujícími policisty z řad dopravní a kriminální policie bylo prokázáno protiprávní jednání a 50letý řidič nákladního vozidla, cizí státní příslušnosti, si včera převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinu Obecné ohrožení z nedbalosti. Jeho stíhání je vedeno na svobodě,“ doplnil Milan Bajcura.