Již v sobotu policisté na jihu Čech šetřili několik dopravních nehod. Mimo jiné muži zákona i hasiči zasahovali v sobotu večer u dopravní nehody, která se stala na silnici první třídy mezi Českými Budějovicemi a Vodňany, a to u Libějovic. Po nárazu do stromu tady začalo hořet auto.

Policejní mluvčí Lenka Krausová upřesnila, že mladý řidič Volkswagenu Polo nezvládl řízení a s vozidlem narazil do stromu. Auto se následně vzňalo. Řidič ale stihl z vozu utéct bez vážnější újmy na zdraví.

Příčiny nehody, při níž se nikdo další nezranil, šetří policisté. Omezení provozu na zmíněném úseku silnice trvalo až do sobotní půlnoci.

Na Strakonicku to je tento týden již druhý požár auta po nehodě. Náraz do stromu mezi obcemi Drahonice a Cehnice měl však tragické následky.

Od začátku roku na jihu Čech zbytečně vyhaslo při nehodách již 39 lidských životů. A právě prázdniny do smutné statistiky přispěly nemalou měrou.

V polovině srpna se u Vodňan stala tragická nehoda, kdy při střetu nákladního auta, které vjelo do protisměru, s osobákem zemřeli čtyři lidé.

U Třeboně v červenci si srážka dvou osobních aut vyžádala tři oběti. 

Nehody se nevyhýbaly ani motorkářům.