Předplatit Deník
Přihlásit

Miroslav Elsnic

Redaktor

Archiv Miroslava Elsnice

Kdyby mi někdo v době dospívání řekl, že mým živobytím bude novinařina, asi bych jen přikývl a pousmál se. Ovšem tehdy po prvním stráveném dnu v redakci mne ta práce učarovala. Sice to zprvu byla práce pouze u notebooku, v kanceláři, ale když se zpětně ohlédnu, byl to výborný start – viděl jsem, jak kolegové redaktoři pracují, jak mluví s lidmi, jak zpracovávají a ověřují informace, jak píší komentáře, fotí. Byla to výborná průprava do začátků.

Archiv Miroslava Elsnice

Novinařina je zaměstnání, které vás musí doslova chytit za srdce. Při prvním setkání mi tehdejší šéfredaktorka Deníku ve Středočeském kraji Alena Pancerová řekla slova, která mi zůstala dodnes v hlavě. „Mirku, novinařina je jako práce hasiče. Musí tě bavit. Když tě nebaví, brzy s tím skončíš.“ Tenkrát jsem těm slovům nepřikládal žádnou váhu. Postupem času jsem je plně pochopil a s dovolením si je propůjčil vždy, když jsem přijímal nové tváře do redakce.

Archiv Miroslava Elsnice

Práce novináře rozhodně není žádná rutina. Každý den jste v kontaktu s lidmi, každým den s nimi jednáte, dozvídáte se nové informace, sdílíte jejich osudy, snažíte se jim pomoci. Právě ta pestrost je to, co na této práci mám ze všeho nejraději. Vůbec ze všeho nejraději se zaobírám komunální politikou, celostátními tématy, které se dotýkají i těch nejmenších obcí, rád píši o ochraně krajiny, nových technologických věcech.

Archiv Miroslava Elsnice

Tak trochu se ale práce s lidmi odráží na trávení volného času, kdy pokud je to jen možné, trávíme dovolenou s manželkou Terkou a synem Jakubem v nějakém klidnějším prostředí, kde nejsou davy lidí, i když po nějakém týdnu už ti lidé zase chybějí…

< Předchozí
1 z 4
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Prozkoumejte jiný region ČR: