Místo staré kolébky, která zde předešlých 50 let sloužila jako dekorace, vyměnili, za dětmi tolik oblíbeného krteček. Do budoucího života popřála občánkům starostka obce Šárka Němečková hodně zdraví a štěstí. „Mám velkou radost, že se letos narodili chlapci a holčičky v rovnováze. Máme tu i jedna dvojčata. Vloni se nám narodili téměř samí chlapci,“ upřesnila Šárka Němečková.

Novými občánky jsou Kryštov Míča, Marek Krejčí, Gabriela Bruchnerová, Tadeáš Sokol, Václav Podskalský, Jolana Podskalská, Jan barvíř, Julie Boudová, Kateřina Kahounová, Gabriela Turková a Šárka Otrubová.Jeden občánek se s rodiči ke společnému vítání nedostavil.

O kulturní program se postaral dětský pěvecký soubor Otavánek. Jeho činnost ve Strakonicích trvá již po dobu 19 let. „ Zahráli jsme miminkům lidové písničky. Já mám tři sourozence, ale všichni jsou starší než já,“ pochlubila se Bětuška (4). Zahrála na housličky a její starší sestra, která je také členkou souboru ji doprovodila na dudy.

Noví občánci dostali od starostky poukázku na tři tisíce korun a další upomínkové předměty. Maminka dvou a půl měsíční Gabrielky nám na otázku, jaký dárek se za peníze koupí, odpověděla bez rozmyšlení„ Dárek si zaslouží nejvíce tatínek“.

Vítání občánků se v nově zrekonstruované obřadní síni, která ještě voní novotou, letos uskutečnilo poprvé.