VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VODŇANY

Město známé z písničky "Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany" a proslulé chovem ryb leží v rybničnatém prostředí Českobudějovické pánve při řece Blanici asi 7 km jihozápadně od Protivína v okrese Strakonice ve výšce 398 m nad mořem.

Město bylo založeno zřejmě ve druhé polovině 13. století králem Přemyslem Otakarem II. v místech staré rybářské osady Vodná. Již roku 1336 byla obci udělena městská práva. V době husitských válek byly Vodňany jednou z největších husitských opor. V 15. století přispělo k rozvoji města rýžování zlata a zakládání dalších rybníků. Třicetiletá válka Vodňany značně poškodila a rozvoj města se zastavil. Neutěšenou hospodářskou situaci města zhoršil rozsáhlý požár, který zde vypukl v roce 1722. K novému rozvoji města došlo až v 19. století. Počátkem 20. století (1920) zde byla založena odborná rybářská škola.
Zdroj: http://www.vodnany.eu

Zahradníci se činili

Vodňany – Ve vestibulu Domova mládeže SOUs Vodňany v Jiráskově ulici začala v pondělí 16. října prodejní výstava výrobků učebního oboru zahradník. Jedná se o především o dušičkovou vazbu. Otevřeno pro zákazníky je denně až do úterý 24. října od 8 do 13.30 hodin.

OBRAZEM: Panský dům opět provoněla řemesla

Bavorov - Areál Panského domu v Bavorove byl v sobotu 14. října opět plný lidí. Důvodem byly vyhlášené farmářské trhy. Návštěvnici si mohli nejen nakoupit podzimní zboží - například věnce na Dušičky - ale také výrobky z vosku, z medu či rybí speciality.

Rozbil okna a dveře

Paračov - Vodňanští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který v době od 1. září do 6. října poškodil neobývanou vilu v obci Paračov.

Vodňany opět rozezní hudební festival

Vodňany – V sobotu 14. října se v Městském kulturním středisku uskuteční letos v pořadí již osmý ročník Festivalu pěveckých sborů Zdeňky Zárubové. V programu vystoupí hudební tělesa: Canzona a Pěvecký sbor ZSF JU z Českých Budějovic, Pěvecký sbor z Putimi, sbory Hvězdička a Regina z Vodňan. Začátek akce je v 18.00 hodin.

Lev i dáma v jednom. Tak vidí lidé Hanu Čečkovou z Vodňan

Vodňany /ROZHOVOR/ - Čerstvou držitelkou ceny Nadace charty 77 SEN SEN 2017 - Senzační senior, si z Prahy odvezla Hana Čečková z Vodňan.

Plánovaná výluka vlaků

Číčenice – Od pondělí 9. do neděle 15. října je plánovaná výluka na železniční trati číslo 197 Číčenice - Nové Údolí mezi Bavorovem a Vodňany. Omezení platí denně od 9.40 do 17.10 hodin. Náhradní přeprava je řešena autobusy. Zastávka : Vodňany před staniční budovou Pražák na autobusové zastávce "Vodňany, Pražák" na hlavní silnici Svinětice v obci za mostem Bavorov před staniční budovou

Týden knihoven s Městskou knihovnou ve Vodňanech

Vodňany - V rámci celorepublikové akce Týden knihoven můžete do 6. října s tou vodňanskou tvořit v rámci výtvarné soutěže ke 110. výročí narození spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Vloupání do karavanu

Vodňany - Policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který v noci na 1. října násilím vnikl do prodejního karavanu zaparkovaného na chodníku před domem v Drahonicích.

OBRAZEM: Water Town, aneb Jak byly v sobotu Vodňany zalité zlatem

Vodňany - Život ve Sportovním areálu Blanice byl v sobotu 30. září proměněn k nepoznání.

Vodňany zachvátí zlatá horečka

Vodňany - Ve Sportovním areálu Blanice vypukne v sobotu 30. září v14 hodin akce Zlatá horečka ve Vodňanech, aneb Vodňany jak z Divokého západu.

Co se dopoledne 25. září odehrávalo u rybníků Genetického rybářského c

Vodňany - Odborníci z Fakulty rybářství a ochrany vod JU třídili, vážili, měřili jesetery a odebírali jim vzorky DNA pro další vědecký výzkum.

Blatná ve Vodňanech dvakrát dotáhla manko, derby přineslo remízu

Vodňany - Souboj dvou střelců neměl vítěze.

Odborníci z Fakulty rybářství a ochrany vod odebírali vzorky DNA jeseterům

Vodňany - Třídění, vážení a měření experimentálních ryb se uskutečnilo v ponsdělí ve Vodňanech.

Zmizely krabičky cigaret různých značek

Vodňany - Policisté šetří krádež cigaret v prodejně ve Vodňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení