VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VODŇANY

Město známé z písničky "Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany" a proslulé chovem ryb leží v rybničnatém prostředí Českobudějovické pánve při řece Blanici asi 7 km jihozápadně od Protivína v okrese Strakonice ve výšce 398 m nad mořem.

Město bylo založeno zřejmě ve druhé polovině 13. století králem Přemyslem Otakarem II. v místech staré rybářské osady Vodná. Již roku 1336 byla obci udělena městská práva. V době husitských válek byly Vodňany jednou z největších husitských opor. V 15. století přispělo k rozvoji města rýžování zlata a zakládání dalších rybníků. Třicetiletá válka Vodňany značně poškodila a rozvoj města se zastavil. Neutěšenou hospodářskou situaci města zhoršil rozsáhlý požár, který zde vypukl v roce 1722. K novému rozvoji města došlo až v 19. století. Počátkem 20. století (1920) zde byla založena odborná rybářská škola.
Zdroj: http://www.vodnany.eu

Podél silnice není pro chodce bezpečno

Číčenice - Obec chce stavět nový chodník a veřejné osvětlení za vlakovým přejezdem ve směru od Vodňan do Týna nad Vltavou přes Číčenice.

Den otevřených dveří v gymnáziu

Vodňany - Ve čtvrtek 22. března od 8 do 16 hodin se Základní škola a Gymnázium Vodňany otevře všem zájemcům a to hned s první ranní vyučovací hodinou.

Chodci získají bezpečný podchod

Vodňany - Na hlavní komunikaci spojující města Vodňany a Strakonice dojde letos k rekonstrukci stávajícího mostu u obce Křtětice.

Představujeme děti z Mateřské školy Vodňany

Vodňany - V aktuálním dílu seriálu Deníku vám předstvujeme Mateřskou školu Vodňany - Smetanova a Výstavní.

Děti mohou řádit na novém hřišti

Číčenice - Z nevyhovující zahrady mateřské školy v Číčenicích vzniklo bezpečné moderní hřiště.

Výstava z každodenní práce

Vodňany - Centrum sociální pomoci Vodňany pořádá od 12. března do 13. dubna Výstavu fotografií z akcí pořádaných v rámci Pečovatelské služby za rok 2017.

Škola bude mít letos atletický ovál

Vodňany - V průběhu několika příštích let bude město investovat do rekonstrukce sportovního hřiště Základní školy a Gymnázia Vodňany.

V lesoparku univerzity začali s montáží lanového centra

Vodňany -Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity opět spolupracuje s firmou Hřiště pod květinou. Začala realizace projektu dětského lanového hřiště.

Co všechno zažila česká trampka v Ugandě?

Vodňany - V městské galerii ve Vodňanech se ve čtvrtek 15. března uskuteční jedna z dalších cestovatelských přednášek. Hostem večera tentokrát bude česká trampka, cestovatelka a spisovatelka Saša Ryvolová.

Hasiči zasahovali při havárii kamionu

Vodňany - Na silnici I. třídy mezi obcemi Drahonice a Skočice na Strakonicku zasahovali v pondělí 12. března společně Policie ČR s jednotkou HZS.

Představujeme děti z MŠ ve Smetanově ulici ve Vodňanech

Vodňany - S redakčním fotoaparátem jsme se vydali tentokrát za dětmi z Mateřské školy Vodňy v pobočce ve Smetasnově ulici.

Ve středu 14. března vám představíme děti z MŠ ve Vodňanech

Strakonicko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky ze Strakonicka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

Začala výstava Tečka za c. k. monarchií

Vodňany - Počátek vzniku sbírek Městského muzea a galerie Vodňany přináleží do období přelomu 19. a 20. století, kdy zánik Rakouska - Uherska mohl být považován téměř za utopii.

Město zrekonstruuje lesní cestu pod Haniperkem

Vodňany - Celkové náklady projektu dosáhnou 5,5 milionu korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT