VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VODŇANY

Město známé z písničky "Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany" a proslulé chovem ryb leží v rybničnatém prostředí Českobudějovické pánve při řece Blanici asi 7 km jihozápadně od Protivína v okrese Strakonice ve výšce 398 m nad mořem.

Město bylo založeno zřejmě ve druhé polovině 13. století králem Přemyslem Otakarem II. v místech staré rybářské osady Vodná. Již roku 1336 byla obci udělena městská práva. V době husitských válek byly Vodňany jednou z největších husitských opor. V 15. století přispělo k rozvoji města rýžování zlata a zakládání dalších rybníků. Třicetiletá válka Vodňany značně poškodila a rozvoj města se zastavil. Neutěšenou hospodářskou situaci města zhoršil rozsáhlý požár, který zde vypukl v roce 1722. K novému rozvoji města došlo až v 19. století. Počátkem 20. století (1920) zde byla založena odborná rybářská škola.
Zdroj: http://www.vodnany.eu

Vodňanští kynologové pořádají bonitaci ovčáků

Vodňany - Základní kynologická organizace ve Vodňanech byla založena v roce 1971 a v současné době má 20 členů.

Rybářům zazpívá také „Meky“ Žbirka

Vodňany – Ve městě, které se už přes půl tisíciletí může pyšnit svým vlastním rybničním hospodařením, ve středu začíná 28. ročník Vodňanských rybářských dnů (VRD).

Havarijní stav kanalizace byl důvodem uzavření komunikace

Vodňany - Po dobu tří měsíců bude uzavřena Fügnerova ulice ve Vodňanech. Souběžná přechodná úprava komunikace se týká také ulic Rechle a Tyršova.

Zajděte si do muzea ve Vodňanech

Vodňany – Městské muzeum a galerie ve Vodňanech pořádá v úterý 22. května od 18 hodin Zahradní poznání Vodňanska.

Vodňany budou opět praskat ve švech

Vodňany – Od středy 23. května až do soboty 26. května se konají ve městě Vodňanské rybářské dny (VRD). V loňském roce navštívilo podle údajů organizátorů akci kolem osmi tisíc lidí.

OBRAZEM: U maturitních zkoušek ve Vodňanech se líhnou budoucí rybáři

Vodňany – Studenti Střední rybářské školy ve Vodňanech v těchto dnech skládají druhou část maturitních zkoušek v přírodě.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Ve Vodňanech vyroste unikátní zpracovna odpadů

Vodňany - V areálu skládky komunálního odpadu ve Vodňanech by měla v budoucnu vyrůst unikátní, zcela ekologická, velkokapacitní třídička a úpravna komunálních odpadů.

Loňská nízká sklizeň jablek zvýšila jejich cenu na pultech

Chelčice - Čeští ovocnáři měli loni jednu z nejnižších sklizní v novodobé historii. Vysoká cena jablek v obchodech snížila poptávku u spotřebitelů.

Vodňanští senioři jsou aktivní

Vodňany - Sdružení aktivních seniorů Vodňanska funguje od podzimu 2016 a má 130 aktivních členů. V kalendářním roce pořádají desítky akcí a poznávacích zájezdů. 

Studenti z Rakouska přijedou čerpat vědomosti do Vodňan

Vodňany - Na zkušenou, ale především za novými teoretickými a praktickými zkušenostmi míří do Vodňan rakouští studenti.

Depozitář muzea se bude stěhovat do nového

Vodňany – Současný depozitář Městského muzea a galerie Vodňany se bude stěhovat do nových prostor. Ty se nachází v přízemí objektu úřadu města a od června zde budou zahájeny stavební práce.

OBRAZEM: Žáci školy uctili koncertem památku padlých

Vodňany - Pietního aktu k 73. výročí ukončení 2. světové války se ve Vodňanech společně se zástupci města zúčastnili členové Sboru dobrovolných hasičů, vodňanští baráčníci a zástupci Sokola.

Ve Vodňanech byl zvolen nový prezident svazu metané

Vodňany – Valná hromada Českého svazu metané (ČSM) se letos sešla v úterý 8. května restauračních prostorech Sportovního areálu Blanice ve Vodňanech.

Kašna ve Vodňanech byla odhalena s plnou parádou

Vodňany – Na Náměstí Republiky byla dopoledne 7. května slavnostně odhalena opravená kašna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT