VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VODŇANY

Město známé z písničky "Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany" a proslulé chovem ryb leží v rybničnatém prostředí Českobudějovické pánve při řece Blanici asi 7 km jihozápadně od Protivína v okrese Strakonice ve výšce 398 m nad mořem.

Město bylo založeno zřejmě ve druhé polovině 13. století králem Přemyslem Otakarem II. v místech staré rybářské osady Vodná. Již roku 1336 byla obci udělena městská práva. V době husitských válek byly Vodňany jednou z největších husitských opor. V 15. století přispělo k rozvoji města rýžování zlata a zakládání dalších rybníků. Třicetiletá válka Vodňany značně poškodila a rozvoj města se zastavil. Neutěšenou hospodářskou situaci města zhoršil rozsáhlý požár, který zde vypukl v roce 1722. K novému rozvoji města došlo až v 19. století. Počátkem 20. století (1920) zde byla založena odborná rybářská škola.
Zdroj: http://www.vodnany.eu

Nehoda na Vodňansku skončila tragicky

Vodňany - Ve čtvrtek 14. prosince došlo na hlavním silničním tahu I/20 na obchvatu města Vodňany k těžké dopravní nehodě.

Vánoční trhy přilákaly do Vodňan stovky lidí

Vodňany – V sobotu 16. prosince v 9.30 hodin začal Vodňanský Vánoční trh.

Hasiči zasahovali při požáru v rodinném domku ve Vodňanech

Vodňany - K požáru rodinného domku došlo v Tylově ulici ve Vodňanech v pátek 15. prosince v 15.30 hodin.

Milan Kodádek zve všechny lidičky na vánoční trhy do města Vodňany

Vodňany – Tradiční vánoční trhy ve Vodňanech se uskuteční 16. a 17. prosince na náměstí Svobody.

Do dalšího roku mají dluh přes 32 milionů

Vodňany – Finanční rozpočet na rok 2018 byl schválen v celkových příjmech 158 688 092 korun a výdajích 191 101 815 korun.

Blíží se termín k podání žádostí na programové dotace pro rok 2018

Vodňany – Informační setkání s žadateli o dotace pro rok 2018 se uskuteční 13. prosince v 16,30 hodin v prostorách velké zasedací místnosti Městského úřadu Vodňany.

Proč není dokončena rekonstrukce kašny? Může za to voda...

Vodňany – Původní termín pro dokončení rekonstrukce kašny na náměstí Svobody ve Vodňanech byl 3. prosince 2017. Ten ale dodržen nebyl. Stavební práce jsou přes zimní měsíce přerušené a termín padl na jaro 2018.

Literární rekordman je z Vodňan

Vodňany - Spisovatel Jan Bauer (72) pokřtil nedávno v pražské vinárně Slámovka svoji novou knihu Tajemné stránky českých dějin.

Vánoční strom ve Vodňanech

Vodňany – Vánoční strom, jenž zdobí náměstí Svobody ve Vodňanech, byl slavnostně rozsvícen 3.prosince v 17 hodin.

Vodňanští Ježíšci

Vodňany - Sedmdesáti dětem z azylových domů letos vánoční přání splní lidé z Vodňan.

Mikulášská bez petard

Vodňany - V úterý 5. prosince se koná již tradiční 7. ročník Mikuláš bez petard.

Mladí vojenští záchranáři chtějí získat zkušenosti v zahraniční oper

Strakonice - Během uplynulých dvou týdnů se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku uskutečnil další z řady speciálních zdravotnických výcviků CLS (Combat LifeSaver), ve kterém se vojáci učí, jak poskytnout prvotní neodkladnou pomoc v bojových podmínkách.

Pstruzi pod čističkami měli v sobě nejen antidepresiva

Vodňany - Vyčištěné komunální odpadní vody jsou zdrojem biologicky účinných látek včetně těch, které ovlivňují nervovou soustavu organismů.

OBRAZEM: Děkan FROV JU Pavel Kozák představil nové vedení fakulty

Vodňany - Nový děkan FROV JU Pavel Kozák byl uveden do funkce 28. listopadu na kolegiu rektora s platností od pátku 1. prosince. Při mimořádné celofakultní schůzi, která se uskutečnila 1. prosince ve 14 hodin, představil akademikům a ostatním zaměstnancům nové vedení fakulty pro období 2017 až 2021.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT