VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLATNÁ

Městečko Blatná je spojováno nejvíce se zdejším stejnojmenným zámkem. Leží v nadmořské výšce 440 m n. m. asi 25 km severozápadně od Písku ve lnářsko-blatenské rybničné kotlině na soutoku říčky Lomnice se Závišínským potokem. Je částí okresu Strakonice.

Počátky obce se datují do 13. století. Tehdy tu byl uprostřed močálů a blat (odtud také pochází název) založen opevněný dvorec, u kterého vznikla osada. Ta již byla kolem roku 1300 uváděna jako městečko - městem se Blatná stala až roku 1601. Dějiny města velmi úzce souvisí s historií zámku. Ten vybudovali páni z Rožmitálu, jimž Blatná patřila až do roku 1579. Zejména v období života Zdeňka Lva z Rožmitálu, který se stal na dlouhá léta nejvyšším purkrabím, městečko vzkvétalo.

Zdroj: http://www.mesto-blatna.cz

Prosport Blatná je tu pro lidi všech věkových kategorií

Mačkov - V průběhu kalendářního roku pořádá Prosport Blatná celou řadu sportovních akcí a to nejen cyklistických.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden z historie JZD Skaličany

Strakonický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky ze Strakonicka z let 1918 až 1992.

Ester Kočičková vystoupí na festivalu v Blatné

Blatná - Sedmý ročník jazzového festivalu Jazz Day v Blatné se odehraje ve dnech 7. až 8. května v prostorách nádvoří zámku Blatná a na blatenském nábřeží, v ulici Na Příkopech. Akce, která je oslavou osvobození Blatné Američany v roce 1945, je také oslavou typického amerického hudebního žánru – a to jazzu.

Učiliště dokončuje modernizaci učeben

Blatná - Nejpozději do konce listopadu letošního roku dokončí Střední odborné učiliště (SOU) v Blatné kompletní obnovu a modernizaci svých odborných učeben.

Představujeme děti z MŠ Šilhova Blatná

Blatná - Ve středu 25. dubna představujeme v našem projektu děti z Mateřské školy Šilhova v Blatné.

Ve středu 25. dubna vám představíme děti z Mateřské školy Šilhova v Blatné

Strakonicko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky ze Strakonicka. Nyní na fotografiích najdete děti z mateřských škol.

Trať byla technicky náročnější, některé závodníky pořádně potrápila

Blatná - Střední odborné učiliště v Blatná pořádalo 18. dubna již tradiční 17. ročník soutěže Jízda zručnosti traktorem s přívěsem.

Krátce z Blatenska

Blatensko - Vybrali jsme pro vás z dění v regionu.

Bude se tančit, přijede dokonce Kocour

Blatná - Již se stalo tradicí, že měsíc duben věnují v Blatné rámci divadelní produkce tanečním představením. Duben je měsícem tance, a proto tančí celá Blatná.

Setkání špičkových kontrabasistů bylo 9. v historii

Blatná - V Blatné se setkali v soutěžním klání nejen studenti hry na kontrabas, ale také významní hudebníci mezinárodní úrovně. Poslední březnový víkend se totiž konal devátý ročník Mezinárodní kontrabasové soutěže Františka Simandla.

Blatná i v deseti nastřílela tři branky

Strakonicko - I.A třída přinesla na Strakonicko radost. Výhru slaví Blatná i Junior, Vodňany vezou bod.

Vlastníma rukama si staví obecní spolkový dům

Skaličany - Obyvatelé Skaličan, ale i někteří dobrovolní hasiči z Blatné, se pravidelně scházejí na brigádách při rekonstrukci objektu, který jednou bude sloužit spolkovému životu obce.

Mají novou učebnu i nové počítače

Blatná – Střední odborné učiliště v Blatné letos investovalo téměř 700 tisíc korun z vlastních zdrojů do rekonstrukce učebny výpočetní techniky a do nových počítačových stanic s aktualizovaným softwarovým prostředím.

Blatné se generálka na soutěž moc nepovedla

Blatná - Fotbalisté se připravují na ostrý start do jarní části I. A třídy. Pozvali si Hradiště, ale radost nakonec nemají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT