VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLATNÁ

Městečko Blatná je spojováno nejvíce se zdejším stejnojmenným zámkem. Leží v nadmořské výšce 440 m n. m. asi 25 km severozápadně od Písku ve lnářsko-blatenské rybničné kotlině na soutoku říčky Lomnice se Závišínským potokem. Je částí okresu Strakonice.

Počátky obce se datují do 13. století. Tehdy tu byl uprostřed močálů a blat (odtud také pochází název) založen opevněný dvorec, u kterého vznikla osada. Ta již byla kolem roku 1300 uváděna jako městečko - městem se Blatná stala až roku 1601. Dějiny města velmi úzce souvisí s historií zámku. Ten vybudovali páni z Rožmitálu, jimž Blatná patřila až do roku 1579. Zejména v období života Zdeňka Lva z Rožmitálu, který se stal na dlouhá léta nejvyšším purkrabím, městečko vzkvétalo.

Zdroj: http://www.mesto-blatna.cz

OBRAZEM: Vyhasl další život. Mladý spolujezdec zemřel v nemocnici

Blatensko - Před půlnocí v pátek 8. prosince jel mezi obcemi Bezdědovice a Paštiky na Blatensku, velmi mladý řidič (18) osobního vozidla Toyota Yaris.

V Blatné dokončují stavbu nové kompostárny

Blatná – Nová skládka s celkovou kapacitou 1.5 tisíce tun dovezeného odpadu ročně, zabírá plochu o rozloze 2.5 tisíce metrů čtverečních.

V Blatné umí dobře investovat i šetřit

Blatná – Za rok 2017 jsou v v Blatné v plusu 12 mil. korun. Navržené příjmy byly 130 mil. korun a výdaje 132 mil. korun.

Představíme vám prvňáčky ze ZŠ JAK Blatná

Blatná - Tuto středu 5. prosince najdete ve Strakonickém deníku další díl naši prvňáčci. A zůstáváme v Blatné, tentokrát jsou hvězdami Strakonického deníku malí školáci ze Základní školy JAK Blatná.

V Záboří přivítali nové občánky

Záboří - V sobotu 2.prosince jsme na Obecním úřadě v Záboří přivítali do obce naše nové malé občánky, dvě princezny a jednoho prince.

Bezproudí v obcích

Blatná – Bez dodávky elektrického proudu budou 5. prosince od 9 do 14 hodin v Blatné, ulici Na Tržišti. Bezproudí nastane také ve Lhenicích a to v celé obci Dolní Chrášťany, kromě odběrného místa na nemovitosti parc. č. 25/4. Potrvá od 8 do 16 hodin.

Zloděje zajímaly hlavně potraviny

Skaličany - Do rekreační chalupy v obci Skaličany na Strakonicku se během minulého týdne vloupal zloděj.

Do chalupy se vloupal, nic neodnesl

Drahenický Málkov - Od 18. do 26. listopadu se vloupal dosud neznámý pachatel do chalupy v Drahenickém Málkově. Vypáčil okno a uvnitř se pokusil otevřít dřevěnou skříň. Nic neodcizil, ale na zařízení způsobil škodu v celkové výši 4 000 korun.

Prvňáčci - ZŠ T. G. Masaryka Blatná

Blatná - Tuto středu vám představujeme prvňáčky z obou tříd ze ZŠ T.G. Masaryka v Blatné.

Prvňáčci - ZŠ T. G. Masaryka Blatná

Blatná - Tuto středu vám představujeme prvňáčky z obou tříd ze ZŠ T.G. Masaryka v Blatné.

Uzavírka silnice z důvodu Farmářských trhů

Blatná – V sobotu 25. listopadu bude od 6 do 14 hodin zcela uzavřena ulice Na Příkopech, mezi křižovatkami ulic náměstí Míru a V Podzámčí. Můžete zde navštívit Farmářské trhy. Pro nízkou průjezdnost v této lokalitě, nebude připravena žádná objízdná trasa.

Na kolech po USA

Blatná – V 66 letech projeli František Šesták a jeho spolujezdec Jan Hájek z Plzně na kolech slavnou americkou „Matku cest“– ROUTE 66. 

Do sběrného dvora až v sobotu, na svátek je zavřený

Blatná - Kvůli státnímu svátku v pátek 17. listopadu má zavřeno sběrný dvůr v Blatné.

Krimi zprávy ze Strakonicka - Při kontrole motoru přišel o peněženku

Sedlice - V úterý 17. října po 18 hodině využil neznámý pachatel nepozornosti řidiče, který na odstavném parkovišti u Obory na silnici mezi Pískem a Sedlicí kontroloval motor svého auta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT