Předchozí
1 z 12
Další

„Mým životním mottem je heslo 'Tvořím, tedy jsem' a v životě mi toho stále zůstává mnoho k objevování a zkoušení,“ říká s úsměvem sympatická výtvarnice, která po dráze účetní našla pracovní uplatnění jako cukrářka. Svou inspiraci k tvorbě čerpá na horách, ve vodě a v říši zvířat.

Malování a kreativitě jsem se věnovala, když byly naše děti malé a jak dorůstaly, čas se krátil, až jsem s tvorbou přestala úplně. Tátovi to bylo líto a pořád mě popichoval.

foto 1Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Až když jsem začala dělat v cukrárně, vrátila jsem se k modelování. Vše začalo figurkami na dorty, pak dorty a nakonec vlastní firmou Čokoláda Navaro.

foto 2Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Čokoláda Navaro je firmou naší dcery Kateřiny a s manželem v ní pomáháme. Máme vlastně rodinnou firmu. Manžel vše z čokolády vytvoří, já to ozdobím, modeluji figurky a dorty a dcera vymýšlí náplně, nové výrobky a hledá nové možnosti na trhu. Vše děláme ručně.

foto 3Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Jezdíme na kreativní festivaly, kde tvoříme s dětmi. K tvorbě používáme naší čokoládovou modelínu Čokolínu. Na trzích prodáváme ručně vyráběné čokoládové speciality z naší dílny. Je to krásná a tvořivá práce.

foto 4Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Práce kolem čokolády však stále nebyla malováním. K němu mě přivedla jedna moc hodná paní, která si u mě nechala dělat figurky na dort. Tak jsem vzala obrázky a ukázala je členům Klubu vodňanských výtvarníků a tím začala renesance mojí výtvarné práce.

foto 5Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

S výtvarníky společně vystavujeme a děláme na různých projektech pro naše město. Máme podporu vedení města a tak je to hned zajímavější. Jedním z takových projektů byla interaktivní stezka pro děti. To byla moc krásná práce a povedla se. A poslední práce byla na foto koutku v rámci Dnů evropského dědictví.

foto 6Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Vystavuji i sama a nebude dlouho trvat a přidá se ke mně i má dcera. Jsem strašně zvědavá a zkouším techniky malby, kresbu, tisky a ze všeho nejraději kreslím zentangle. Mé výstavy jsou proto velmi pestré.

foto 7Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

S dcerou jsme udělaly odnož její firmy a nazvaly jí Kreativ Navaro. Díky tomu jezdím za seniory do jejich klubů a kreslím s nimi.

foto 8Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Maluji a kreslím obrazy na zakázku. Hlavně portréty ( i zvířátkové) v pastelu. Také jsme dělaly pár návrhů na reklamní polepy, ale to je spíše grafická než umělecká práce.

foto 9Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Do školek jezdíme s programem pro děti a rodiče a modelujeme si s Čokolínou.

foto 10Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Před rokem a půl mě oslovila kolegyně z klubu, abych jí zastupovala po dobu její mateřské v Domu dětí a mládeže Vodňany, a tak vedu výtvarné a keramické kroužky. Je to také moc hezká práce a nejen s dětmi, vedu i kroužky pro dospělé.

foto 11Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová

Keramika mě dostala hodně. Teorii jsem se učila již nějakou dobu, ale teď jsem mohla tvořit opravdově. Také hodně uvažujeme s dcerou o peci a mé tvorbě po skončení práce v DDM. Nejvíce mě baví plastiky do zahrady a figurky – vodníci, čerti, andílci.

foto 12Zdroj: Deník/ Lucie Hasilová