Předměty tehdy darované či jinak získané dnes dokumentují společenské, kulturní a zájmové zvyklosti do okamžiku vzniku samostatného Československa v roce 1918.

V pátek 6. března byla zahájena výstava Tečka za c. k. monarchií pohledem sbírek Městského muzea a galerie ve Vodňanech. Prvními návštěvníky výstavy se stali delegáti 5. Příhraničního workshopu projektového týmu “MatemaTech Matematickou cestou k technice” Jihočeské univerzity, katedry matematiky, Johann Kepler Universität z Lince a Jihočeské hospodářské komory.

Expozicí je provedla ředitelka muzea Jitka Velková, která jim současně v jednotlivých sektorech výstavy podala odborný výklad a zodpověděla všechny jejich dotazy. „Výstava byla velice inspirativní. Našel jsem zde spousty námětů na matematické úlohy, jako například souměrnost nábytku v Zayerově pokoji,“ řekl Roman Hašek. Tanja Wassermair, učitelka z Rakouska se po prohlídce nadšeně vyjádřila: „Nejvíce mě zaujaly návrhy kostelních kreseb Mikoláše Aleše, jeho dodržení proporcí a přemalování podle návrhu na zdi kostela. Zajímavá byla i metoda propichováni obrazu k přesnému převedení malby na zeď.“

Výstava potrvá až do 24. června.