Tam se poprvé v historii divadlo Čejetice probojovalo také a hned získalo několik cen. „Po boku již velmi zkušených divadel s plně profesionálním přístupem, ze dvou krajů České republiky, měli možnost odehrát hru Tři bratři v nesnázích od Ray a Michael Coony,“ řekl herec Kryštof Hofman.

Pod vedením režiséra Romana Kříže dokázali čejetičtí ochotníci získat velký obdiv diváků a kladnou kritiku od předních divadelních kritiků pod vedením Doc. Mgr. Milana Schejbala, režiséra a uměleckého šéfa Divadla A. Dvořáka Příbram, pedagoga DAMU (katedra činoherního divadla, obor režie a dramaturgie). „Kritika nás inspiruje, je pro nás velmi důležitá. Vážíme si pozvání do Dačic a jsme rádi, že jsme mohli úspěšně prezentovat Čejetice, místní kulturu a hlavně naší hru. Navázali jsme množství kontaktů, získali zkušenost a sebevědomí,“ poznamenal režisér Divadla Čejetice Roman Kříž.

V neděli po představeních všech divadel následovalo předávání cen a zakončení přehlídky. Čejetické Divadlo získalo dvě čestné uznání za herecké výkony pro Danu Kohoutovou, Františka Kováře a cenu za roli pro Kryštofa Hofmana. "Získat takovou cenu je nádhera, ale tím je ohodnocen i celý soubor, jedinec by sám nic nedokázal," řekl Kryštof Hofman.

Přehlídku vyhrál jasně divadelní soubor Amadis Brno se svou hrou Dva a získal tím postup na celostátní přehlídku Piknik Volyně.