Oslavy 360. výročí založení strakonického pivovaru hostilo v sobotu celé odpoledne strakonické Podskalí.

Na oslavách také nechybělo:
- vyhlášení výsledků soutěže Basy plné dárků
- neckiáda a doprovodné pivní soutěže
- módní přehlídka plavek a letních šatů v podání Dívek Šumavy 2009
- vystoupení brněnských U2 revival a katovického Hamru

Pestrý zábavný program vyvrcholil vystoupením Michala Šindeláře, syna zesnulého baskytaristy skupiny Katapult Jiřího „Dědka“ Šindeláře.

Co pro vás znamenají Strakonice?

Teď jsem tady během jednoho týdne už asi potřetí. To je skoro víc, než doma.

Hodně jste pracoval. Co připravujete pro své fanoušky?

Je na spadnutí deska, která by měla vyjít letos na podzim nebo v zimě. Může se stát cokoliv a může se to posunout. Ale byl bych rád, kdyby se to do konce roku povedlo. Celý podzim i léto nahráváme koncerty. Z toho by mělo být živé CD. Vyjde začátkem příštího roku jako takový bonus pro fanoušky.

Všichni si vás spojují s hitem Hořely, padaly hvězdy, který jste složil a který vás proslavil na sólové dráze. Dočkají se fanoušci podobného hitu i na nové desce?

To člověk nikdy neví dopředu.

A máte alespoň nějaký tip?

To mám vždycky. Pak přijdu domů, pustím to a oni mi řeknou, hele, tohle ne a tohle jo. Hořely, padaly hvězdy byly výjimečné v tom, že to byla první píseň, kterou jsem v životě napsal. A podařilo se to hned takhle zažít do povědomí. Navázat na ni je těžké, ale uvidíme.

Uvažujete o nějaké akci, která by připomněla vašeho otce? Chystáte se věnovat mu nějakou písničku?

Je pár věcí, které jsme připravovali na tátovu sólovou desku. Ať už vlastní, nebo převzaté. Ty mám teď doma a až bude víc času, klidu a nálady, tak se na to určitě vrhnu. Mám v hlavě myšlenku na nějaký vzpomínkový koncert a už to začíná mít konkrétní obrysy.

Jaký je váš vztah k tisku?

Já rád čtu, a tak mám tisk rád. Kolikrát se o sobě sice dočtu, že se jmenuji Martin, Petr nebo Karel, ale to je ve finále jedno.