ČESKOBUDĚJOVICKO: V sobotu od 10 h začne v bývalém českobudějovickém tankovém cvičišti ve Čtyřech Dvorech program v rámci oslav Dne vítězství. V areálu si návštěvníci prohlédnou vojenské tábory z období 2. světové války. Vrcholem programu bude rekonstrukce bitvy z roku 1945, která začne ve 14 h.

PRACHATICKO: Noc v Prachatickém muzeu mohou strávit zájemci zítra mezi šestou hodinou vpodvečer a půlnocí. V 18 h zahájí program křest knihy Zlatá stezka 2 za přítomnosti členů soumarského spolku z Grainetu. O hodinu později nastoupí prachatický smíšený sbor Česká píseň, který ve 20 h vystřídá Jana Bezpalcová s akordeonem. Na 21 h je připraveno vystoupení Tria Marnotratníci ze Svaté Maří.

TÁBORSKO: Vladimír Václavek vystoupí na Housově mlýně v Táboře v sobotu od 20 hodin. Uvede mj. písně ze svého posledního alba Písně nepísně. Vstupné 100 Kč. – Kuličkiáda se odehraje v sobotu od 8 h v parku u Hlásky v Soběslavi, startovné 5 Kč.

ČESKOKRUMLOVSKO: Spaní v knihovně – akce pro děti spojená s nočním přesunem do domku A. Stiftera se uskuteční v sobotu od 20 h v Horní Plané. Následující den odchod v 8 h, s sebou – spacák, karimatku, bačkory a hygienické potřeby.

STRAKONICKO: Vodňanské rybářské dny oživí město ode dneška do soboty. V sobotu od 8 do 15 h zavoní rybářský trh, od 9 do 14 h se koná den otevřených dveří střední rybářské školy, pokusnictví a výzkumného ústavu.

JINDŘICHOHRADECKO: Zahájení cyklistické akce v J. Hradci na Masarykově náměstí v sobotu spojené s vydáním účastnických diplomů je plánováno na 10.30 h pro jezdce na delší trať, která měří zhruba 55 km, start cyklistů méně zdatných na trať dlouhou 22 km bude ve 13 h. Cílem je hospoda v Buku, kde bude připraveno občerstvení. Jako doprovodný program zahraje kapela, připraveny jsou soutěže pro děti i táborák. Předvedou se profesionální jezdci na Bike Trial Show.

PÍSECKO: Přírodní amfiteátr v Ražicích bude v sobotu od 12 h hostit festival Rockem proti rakovině. – Pořad Hudební a divadelní léto na Ptáčkovně v Písku, v němž vystoupí Bára Basiková a Michal Pavlíček, začne v pátek od 20.30 h.