Tříčlenná porota na závěr hodnotila úroveň festivalu a souborů jako stoupající. „Je vidět, že to amatérští loutkáři nedělají jen pro líbivost, ale že přemýšlejí, jak, co a proč to dělají a daleko větší čas věnují přípravě a dramaturgii. Mám na mysli třeba to, že si sami píší texty ´na tělo´,“ řekla jedna z porotců Daniela Weissová.

Jižní Čechy označila za „marionetovou baštu“ a ze zkušeností uvedla, že loutkářských souborů neubývá. „Jediné, co mě mrzí, je to, že divadélka existují i na vesnicích, ale do soutěže se obávají přihlásit. Porotce dělám čtyři roky a vidím tu neustále stejné soubory. Dětský divák není méně náročnější než dospělý. Naopak, nezájem dá okamžitě najevo. Proto si myslím, že i všechna amatérská divadla potřebují určitou úroveň a nebylo by od věci, kdyby tu kvůli získání zkušeností některá hrála třeba jen mimo soutěž,“ dodala.

Dřevění herci stále táhnou. „Chodíme na loutková představení. Holkám se pohádky líbí. Dokonce jezdíme i do Borovan, protože jejich soubor tvoří dobrovolní hasiči,“ řekla rovněž členka SDH Pavla Králová z Čejetic. Podle pořadatelů - městského kulturního střediska - navštívilo od 29. do 31. března přehlídku v DK na 1500 diváků. „Skupovek“ se letos zúčastnilo pět amatérských a čtyři profesionální soubory.