Princip je velice jednoduchý. Každý z účinkujících se prezentuje promítáním 20 obrázků, ke kterým vždy hovoří pouhých 20 vteřin. „Za šest minut a dvacet vteřin se tak divák dozví vše podstatné. Jedenáctý ročník Pecha Kucha Night se přirozeně točil kolem malých a velkých koleček a naše pozvání přijalo sedm hostů,“ řekl Pavel Janšta, předseda spolku Vodňany žijou.

O kolečkách značných rozměrů vyprávěl Miroslav Kouba z klubu přátel Tatry 805 z Vodňan, který řekl: „Do nových kabátů oblékáme staré Tatry od roku 1977. Tehdy jsme uskutečnili svou první jízdu v nově zrekonstruovaném autě. Této vášni se věnujeme hlavně ve svém volném čase a o víkendech.“

Mezi dalšími hosty vystoupil spisovatel a filmař Tomáš Hauser, který mluvil o životě na Šumavě, kam se přestěhoval s celou svou rodinou. Natočil zde hraný film Očarovaná Šumava. Cestovatel Matěj Chytil z Prahy zase vyprávěl o své výpravě na motorce z Indie do České republiky. „Některé žijící kmeny věří, že pořízením jejich fotografií jim vezmete duši. Proto jsou mé snímky vždy černobílé. Je to kompromis. Pokud chcete poznat jejich život v barvách, musíte se za nimi vypravit sami a nejezdit jen s cestovkou do známých rezortů. Pohled na jejich svět vám řekne mnohé i o vás samotných,“ řekl Matěj Chytil.

O opakovaném a řízeném pohybu s pomocí elektrické energie informoval učitel strakonické průmyslovky Ladislav Kocourek, jeden z vývojářů elektrokola.
Divákům se v druhé části večera představily také dvě ženy. „Dokolečka dokola se snažím předvádět své nové kolekce na módních přehlídkách. Místo profesionálních modelek na molech vystupují ženy a dívky různého věku, zaměstnání či různých velikostí,“ prozradila módní návrhářka Mína Mládková, provozovatelka Boutique Mata Hari v Českých Budějovicích. Založila ho před devatenácti lety, tehdy jako pokus o něco nového a jiného v oblasti módy na jihu Čech. Druhou ženou byla sochařka Monika Švecová, která cestuje hlavně stopem a to dělá již téměř padesát let.

Pecha Kucha Night se koná pravidelně ve více než tisícovce měst po celém světě. Jedenáctý vodňanský ročník se uskutečnil 8. června večer na půdě Pneuservisu Madar a nenechalo si ho ujít téměř 200 diváků. PKN stejně jako těch předešlých deset ročníků pořádal spolek Vodňany žijou.