Autorkou scénáře a knižní předlohy je jeho partnerka Jana Kristina Studničková (40). A právě tento film promítá od 17. do 19. února také kino Oko (vždy od 17.30 hodin).

Vizitka
Otakáro Maria Schmidt, rodným jménem Otakar Miloslav Maria Schmidt se narodil 28. července 1960 v Plzni. Je český režisér, scenárista, moderátor, herec, tanečník a dramaturg.

Otakáro Maria Schmidt se tímto filmem tak trochu vrací do končin, ze kterých pochází. „U vás v jihozápadních Čechách mám kořeny a jsem doslova odkojen Otavou. Můj děda Václav Marek se narodil v Čepicích, kde mám nyní kamaráda Lubomíra Brabce. Bydlí kousek od chalupy, kde jsem trávil u tety, dědovy sestry, Boženky Zahrádkové, prázdniny a chytali jsme ryby a jezdili na motorce. Na Rábí děda chodil do školy a v Sušici se narodila moje máma. Když jsem pak s divadlem Sklep jezdil na vodu, tak Strakonice byla naše velmi očekávaná několikadenní přestávka, kterou jsme využili k tomu, abychom odlehčili pivovaru o několika desítek piv dudáckého zlatavého moku a poznali tak poetickou část našeho kraje. Snad se nám povede letos dostat do Strakonic na úžasný Mezinárodní dudácký festival na konci srpna. A snad se povede vám, že půjdete do kina celá rodina na náš film, který je rovněž o dětství, viděném malou Alenkou v Česku i v Benátkách v Itálii.“

Ve filmu uvidíte Viktorii Stříbrnou, Boleslava Polívku, Veroniku Žilkovou, Janu Pidrmanovou, Jiřího Dvořáka a Terezu Taliánovou.