Hned u vstupu stála dlouhá fronta návštěvníků, sál byl nabitý k prasknutí a minimálně polovina hostů přišla oblečená v country stylu.

Celé přísálí v mnohých vyvolávalo nostalgii, protože bylo vyzdobeno kostýmy, které tanečníci oblékali při svých vystoupeních a to i v dobách dávno minulých. Nechyběly ani fotky ze společných akcí. Spoustu lidí se nad nimi usmívalo. „Jé, podívej, tady jsme byli na soustředění,“ ozvala se žena v kanýrové sukni a kovbojském kloubu. Evidentně bývalá členka souboru.

V průběhu večera svá vystoupení představili i nejmenší členové týmu, děti z mateřské školky, ale i dospělí členové. Společným vystoupením všech věkových kategorií souboru bylo vystoupení cloggingu, které vyvolalo u diváků obrovský potlesk.

A tak byl celý večer ve znamení tance a dobré nálady. Hrála skupina FRC.


Co je clogging?
Z větší části se tento tanec vyvinul jako individuální forma vyjadřování, přičemž člověk používal nohy jako nástroj, aby rytmické a perkusivní zvuky doprovázely hudbu. Tento tanec pochází z Walesu a Anglie. V patnáctém století tanečníci používali celodřevěné botky, ty potom byly nahrazeny botou koženou s dřevěným dnem z jednoho kusu. Od 16. století se stala oblíbenou konvenční kožená obuv se samostatnými dřevěnými kousky na patě nazývanými "byty". Dnes se pro tento tanec používá speciální taneční obuv opatřená stepařskými plíšky, které se odborně nazývají zvukovky. Ty slouží stepaři k tomu, aby ho bylo dobře slyšet, čímž se dají do jisté míry srovnat se zpěvákovým mikrofonem.