Svou sedmiměsíční cestu po Asii představí geograf, cestovatel a fotograf Pavel Svoboda. „Tato tajemná země se po dlouhé izolaci otevřela světu. Země zlatých chrámů a pagod, země buddhů a země úsměvů. Barmánci chodí netradičně v sukních a Barmánky s tvářemi pomalovanými tanakou,“ prozradil Pavel Svoboda. 

Přednáška bude doplněna projekcí o buddhismu s množstvím klášterů, mnichů i mnišek. Slavný chrámový komplex Bagan, jezero Inle s rybáři, města Mandalay i Yangon, jeskyně v oblasti Hpa-An nám představí Pavel Svoboda.

„V zimním období pořádáme přednášky pravidelně každý čtvrtek. S nápadem ovšem přišel už v sedmdesátých letech minulého století tehdejší ředitel muzea Jiří Pazdera. My jsme na jeho cyklus vyprávění z cest po letech jen navázali. S radostí mohu říct, že si přednášky získávají stále více pozornosti u našich občanů. V druhém únorovém čtvrtku se setkáme s Janem Šindelářem, který nás s sebou vezme pod hladinu moří a oceánů do podmořského světa“ řekla Jitka Velková, ředitelka Městské galerie a muzea ve Vodňanech.

Začátkem ledna se vodňanští podívali s průvodcem Miloslavem Martanem do Číny a Tibetu. Pro velký zájem diváků bude mít tato přednáška pokračování ještě v dubnu.