A i když ho provázelo nefalšované podzimní počasí - vítr a teplota kolem 7 °C - přesto do jeho areálu zavítalo poměrně dost lidí. I když Muzeum středního Pootaví Strakonice, které mlýn provozuje, ještě nemá letošní návštěvnost spočtenou, jeho ředitelka Ivana Říhová odhaduje, že se čísla budou pohybovat kolem 18 tisíc návštěvníků. "Přálo nám počasí, protože snad na jediné akce, a myslím, že to byl den dětí, pršelo. V průměru přišlo na každý program tak kolem 600 lidí. Takže všem přes Strakonický deníku děkuji, přeji klidný podzim i konec roku a příští rok se těšíme na shledanou." řekla mimo jiné Ivana Říhová.

Jedním z návštěvníků byl Milan Vávra z Plzeňska. Mlýn zná, ale naposledy tady byl v roce 2015. "Tehdy jsme měli cestu přes Strakonice, tak jsme sem s ženou zajeli. Bylo to na jaře. Je tady nádherné prostředí a byli jsme překvapeni atmosférou, která tu panuje. Chtěli jsme ale vidět mlýn i na podzim, tak jsme přijeli na zakončení sezony," svěřil se Milan Vávra. 

O akcích na rok 2018 zatím hovořit Ivana Říhová nechce. Prioritní bude podle ní, v případě schválení dotace cca 125 milionů korun, rekonstrukce prostor muzea na hradu ve Strakonicích. Podle Ivany Říhové je schválení dotace už téměř jisté.