Lidé chodí

„Návštěvnost se nám za dva měsíce, co zde máme novou expozici, zvýšila přibližně o třicet procent, což je skvělé. Když je optimální počasí, přijde šest až sedm set návštěvníků,“ sdělil kastelán zámku Vojtěch Troup.

Kastelán dále doplnil, že u návštěvnosti velmi záleží na počasí, pokud je velké vedro, počet turistů se snižuje. Celá proměna zámku podle jeho slov návštěvníky potěšila a uvítali ji. Rozhodně je zajímavý nový rozsáhlejší výklad o historii zámku. Ten například upozorňuje na období posledních Rožmberků.

Klidný srpen

„Provoz je normální i přesto, že stále rekonstruujeme některé části zámku,“ doplnil Vojtěch Troup. Na všechno je potřeba dostatek času a nic se nemůže uspěchat. Návštěvníci mají zároveň jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku pečlivé práce restaurátorů. Celý červenec bylo na zámku hodně živo. Zejména divadelní představení Hrátky s Čertem pokaždé přilákalo stovky návštěvníků. „Srpen bude klidnější. Bohužel jsme byli nuceni zrušit plánovaná představení kočující společnosti Orfeus, a to ze zdravotních důvodů,“ doplnil na závěr kastelán.