STRAKONICE

ČTVRTEK

Nabarvené ptáče – Nadčasové poselství o putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války. Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče desetiletého syna k tetě Martě na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem… Kino Oko od 20 hodin vstupné je 140 Kč.

VODŇANY

SOBOTA

Hradební slavnost – Do roku 1420 přenesou návštěvníky Hradební slavnosti. Akce se uskuteční v rámci Dnů evropského dědictví. Oslavy zahájí od 15.30 hodin kostýmovaný průvod. Dojde i na samotnou ceremonii – předání práva. K vidění budou ukázky historického šermu i tance. Děti se mohou těšit na pohádku. V průběhu slavnosti od 13 do 17 hodin budou také otevřeny vybrané historické památky.

BLATNÁ

SOBOTA, NEDĚLE

Blatenský fotofestival – Město Blatná se opět stane centrem fotografie. Tentokrát na téma Divočina. Výstava obsadí zámek, městské muzeum, Kulturní kavárnu Železářství u Šulců, kostel Nanebevzetí panny Marie v Blatné, infocentrum a další prostory. Podrobný program najdete na stránkách www.fotofestival.cz.