STRAKONICE

Úterý 23. 7.

Diego Maradona – Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. Strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec poskládal držitel Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z více než pěti set hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. Kino Oko od 20 hodin. Vstupné 100 korun.

Úterý 23. 7.

Prázdniny pro psa – Dobrodružství malého Petra, který tráví letní prázdniny na venkově u dědečka a babičky ve společnosti rozpustilého velšteriéra Bleka. Petr má problémy nejen se psem, jehož se zmocní zlý pan Plavec, ale i s partou místních dětí, která se na pražského kluka dívá dost nevraživě. Letní kino od 21.25 hodin. Vstup zdarma.

BLATNÁ

Pátek 26. 7.

Donau Philharmonie Wien – Oscars, Césars & Golden Lions, známé filmové melodie na Blatenském zámku. Od 19 hodin, vstupné je 350 korun.

Buty – Populární česká hudební skupina zahraje na zimním stadionu v Blatné. Začátek v 21 hodin, vstup na místě 399 korun v předprodeji 299 korun.

VODŇANY

Pondělí až neděle

VI. Vodňanské výtvarné dny 2019 Formou pracovního sympozia se uskuteční setkání amatérských výtvarníků. Zúčastní se výtvarníci z partnerských měst Aarwangen – Švýcarsko, Wartberg – Rakousko, Sierakowo – Polsko, Zlaté Hory – České republiky a členové Klubu vodňanských výtvarníků. Účastníci budou malovat, fotografovat, řezbařit, sochařit a vytvářet skulptury. Zhotovené výtvarné práce budou vystaveny v prostorách Městského úřadu ve Vodňanech.