STRAKONICE

STŘEDA

Famílie – Ve skvělé komedii DiPietro přibližuje divákům vztah dvou odlišných generací a s laskavým humorem projevuje pochopení pro obě strany. Jednotliví členové rodiny a bláznivá atmosféra rodinných setkání jsou natolik autentické, že se bude nejeden divák cítit jako doma a možná k němu i zavane vůně italské kuchyně! Dům kultury od 19 hodin. Vstupné na akci je 390 korun.

VOLYNĚ

SOBOTA

Šperkařský workshop – Přes 40 šperkařů a více než 40 dílen na výrobu šperků pro děti i dospělé. Prodej hotových šperků, ale také materiálů a komponentů.

Program pro kluky: výroba modelů aut, lodí, letadel. Pošumavská tržnice od 9 hodin, vstup zdarma.

VODŇANY

STŘEDA

Teroristka – Příběh učitelky v důchodu, která celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. Jenže zjistí, že přesně na to gauneři spoléhají. „Učitelky v důchodu přece nestřílejí lidi,“ říká darebák. „Právě. Ale teď už si tím nikdy nebude jistý,“ odpoví mu paní, než odjistí zbraň. Kino od 19.30 hodin. Vstup 130 korun.

BLATNÁ

PÁTEK

Studentský den – Těšit se můžete na Fast Food Orchestra, DJ Pixie, MC Gey, Commodore 64 , Kalivo a další. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program.

Náměstí J. A. Komenského od 15 hodin. Vstup na akci je zdarma.

VODNÍ MLÝN HOSLOVICE

SOBOTA

Den otevřených dveří – Můžete si prohlédnout areál mlýna, jeho interiér či expozici Ze života šumavského Podlesí. Komentované prohlídky a pouštění mlýnského kola. Od 10 do 16 hodin. Vstup je zdarma.