VÝSTAVY
STRAKONICKÝ HRAD ČERNÁ KUCHYNĚ
Doteky Vánoc. Výstava přiblíží vánoční atmosféru, kterou budou moci návštěvníci vnímat hned několika smysly najednou. Novinkou je slaměný betlém v životní velikosti a papírový betlém. Výstavu je možné navštívit do 26. prosince.

VSTUPNÍ HALA ŠK STRAKONICE
Naše duše promlouvají. Výstava prací klientů sociálně terapeutické dílny Kopretina při FOKUS – Písek z.ú., pobočka Strakonice. Obrazy, keramika, enkaustika, tvorba z papíru. Výstavu je možné navštívit do 7. ledna 2019 ve výpůjční době knihovny.

MĚSTSKÁ GALERIE VODŇANY
Klub vodňanských výtvarníků. Obrazy, kresby, grafiky, fotografie, dřevořezby, asambláže… Každoroční výstava místních výtvarníků, která bude k vidění do 30. prosince.

MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI – TVRZ
Přírůstky 2016 – 2018. Reprezentativní výběr z nejrůznějších předmětů získaných do sbírek Městského muzea ve Volyni v letech 2016 až 2018. Výstava potrvá až do 30. března 2019.

MĚSTSKÉ MUZEUM BLATNÁ
Fenomén Merkur. Výstava o populární kovové stavebnici Merkur ze sbírky Jiřího Mládka. Výstavu je možné vidět do 3. února 2019.

OTEVŘENÁ KAVÁRNA KCAŽ BLATNÁ
ALTÁN ART brut. Výstava Ateliéru radostné tvorby, který vytváří profesionální zázemí nadaným výtvarníkům s mentálním handicapem a s duševním onemocněním. Výstavu bude možné navštívit do 31. ledna.

KINA
KINO OKO STRAKONICE
Čtvrtek 20. až neděle 23. prosince od 17.30 h: Mary Poppins se vrací. Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Whishaw) a Jana (Mortimer), už dospělé. Vstupné 130 Kč.

Čtvrtek 20. a pátek 21. prosince od 20 h: Po čem muži touží. Charismatický Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Vstupné 110 Kč.

Sobota 22. a neděle 23. prosince od 20 h: Zrodila se hvězda. Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradley Coopera (Americký sniper, Špinavý trik) je tento film jeho režijním debutem. Vstupné 110 Kč.

KINO BLATNÁ
Středa 19. prosince od 19 h: Aquaman. Napůl člověk, napůl obyvatel bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zda-li je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem. Vstupné 120 Kč.
Čtvrtek 20. prosince od 19 h: Láska nebeská. Komedie z roku 2003 ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek – někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Vstupné 50 Kč.
Pátek 21. a sobota 22. prosince od 20 h: Bohemian Rhapsody. Drama, které je oslavou nezapomenutelné hudby legendární britské skupiny Queen. Vstupné 120 Kč.

KINO VOLYNĚ
Čtvrtek 20. prosince od 20 h: Bumblebee. Charlie je čerstvých 18 a k narozeninám dostane od majitele autoservisu, kam chodí pomáhat, omláceného žlutého Brouka. Není to ledajaký Brouk, ale Transformer Bumblebee, který se v zapadlém kalifornském městečku ukrýval před světem. Vstupné 120 Kč.

DIVADLO
DK STRAKONICE
Čtvrtek 20. prosince od 19 h: Zamilovaný sukničkář. Divadelní společnost Háta přijíždí s hrou oblíbeného a zkušeného autora frašek Michaela Parkera, která slibuje překvapivý konec a množství komediálních situací. V hlavní roli se představí oblíbený herec Lukáš Vaculík.

AKCE
DK STRAKONICE
Pátek 21. prosince od 18 h: Vánoční koncert dětského souboru Prácheňáček. Na koncertě se představí dětský folklórní soubor s vánočními melodiemi. Vstupné 70 Kč.

NÁMĚSTÍ SVOBODY VOLYNĚ
Pátek 21. prosince od 17 h: Loučení s vánočním stromem. Zastavte své kroky v předvánočním čase na setkání s přáteli u vánočního punče pod stříbrným smrkem na náměstí, který dožil a v příštím roce bude pokácen. K vidění bude i živý betlém a zaznějí koledy.

CHELČICKÝ DOMOV SV. LINHARTA
Sobota 22. prosince od 14 h: Kouzlo Tiché noci. Tichá noc je bezesporu jednou z nejznámějších vánočních koled. Vznikla před 200 lety v malém městečku pod Alpami a od té doby s námi putuje dějinami. Už když byla zpívána poprvé, dokázala lidi spojovat, a o necelých sto let později vytvořila malý vánoční zázrak, když za 1. světové války, alespoň na chvíli, zastavila výstřely pušek a svedla znepřátelené strany dohromady. A spojuje srdce lidí i dnes. Zastavte proto na chvíli! Zapomeňte na všechny strasti a trápení, pojďte se s námi podívat na příběh jedné ženy a prožijte kouzlo Tiché noci i vy!
Divadelní představení v podání divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku. Autorkou představení je členka souboru Petra Marková.

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE VODŇANY
Čtvrtek 20. prosince od 17.30 h: Vánoční koncert pěveckého kroužku DDM Vodňany. Vystoupí žáci Venety Marešové.

Neděle 23. prosince od 13 h: Táto, dědo, máma peče a uklízí, pojďme do galerie. Nejen výroba vánočních originálních papírových modelů s vodňanským modelářem Davidem Valentou.

Neděle 23. prosince od 13 h: ORIGAMI žijou. 5. ročník rukodělných dílniček Vás naladí na mírovou atmosféru Vánoc. Skládání origami a jiné rukodělné aktivity. Pro rodiče s dětmi i širokou veřejnosti bez omezení věku.

NÁMĚSTÍ SVOBODY VODŇANY
Pondělí 24. prosince od 15.15 h: Setkání u koled. Společné zpívání koled, pro zahřátí svařené víno, čaj, pravé betlémské světlo k odnesení domů, možnost přispět na charitativní účely.