Obě tratě, jak ta mezi Strakonicemi a Březnicí, tak ta mezi Nepomukem a Blatnou, vznikly v roce 1899 a obě se citlivě vinou zdejší pahorkatou krajinou, míjejí rybníky, pastviny a protínají lesy. Obě dvě nabízejí jedinečné pohledy na kraj „schoulený pod hradbou Brd a otevřený k šumavským horám“, jak jej s citem jemu vlastním pojmenoval spisovatel Ladislav Stehlík. Všem se tak nabízí skvělá příležitost, projet se tímto krajem s příchutí páry a uhelného dýmu.

A abyste nemuseli dlouze bádat nad tím, kam vás parní vlak z vašeho města doveze, dovolte nám nabídnout tip na výlet do Blatné.

V rámci této letní akce připravilo Centrum kultury a vzdělávání Blatná doprovodný program, který se váže k letní filmové výstavě v blatenském Městském muzeu. Na nádraží vás přivítají známí rádcové X a Y z pohádky Šíleně smutná princezna, v parku se budete moct setkat s Bílou paní a na nábřeží uvidíte scénu s princeznou Helenou a princem Václavem na lodičkách. Různá filmová zastavení vás dovedou až do blatenského muzea, kde si můžete prohlédnout výstavu Kamera, klapka, jedém…!, která vás provede filmy točenými na Blatensku. V prostorách výstavy budete mít možnost vyfotit se v pokojíčku princezny Heleny ze Šíleně smutné princezny a fotku si odnést s sebou. Přístupné budou také muzejní kobky, jejichž stěny můžete zkusit vymalovat „jedním tahem“.

Doprovodný program bude probíhat obě soboty i neděle, a to v čase 11 až 15 hodin.
Aktuální rozpis jízd najdete na www.ckvb.cz