Spícího muže si všiml po třetí hodině ranní 30letý recidivista, který právě procházel kolem. „Před restaurací už nikdo jiný nebyl, a tak se přesvědčil, zda muž opravdu spí. Po chvíli se k němu zezadu připlížil a z kapsy u bundy mu opatrně vytáhl peněženku. Poté odešel ke své přítelkyni a kamarádovi, kde se svým lupem pochlubil,“ uvedla k případu tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková. Dodala, že pachatel vytáhl z peněženky peníze, které si nechal a poté se vrátil zpět k restauraci, kde prázdnou peněženu vrátil spícímu muži zpět do kapsy.

Když se opět setkal s přítelkyní a kamarádem, muže ještě společně napadlo, že by mohli spícímu prohledat i druhou kapsu. „Znovu došli k nedaleké restauraci, a z druhé kapsy mu odcizili mobilní telefon Samsung Galaxi S24+,“ popisuje drzost pachatelů Jaromíra Nováková.

Strakonickým policistům se tento případ podařilo rozkrýt velmi brzy. „Díky výborné místní a osobní znalosti se podařilo natipovat muže podezřelého z krádeže. Když si pro něj přišli k jeho přítelkyni, ani se nebránil a policistům své počínání popsal. Třiačtyřicetiletý komplic, který také přebýval u ženy, policistům vydal i odcizený telefon,“ popisuje dohru celé akce tisková mluvčí policie.

Podle ní výpovědi obou mužů korespondovaly s důkazními materiály, které policisté během krátké doby nashromáždili. Proto v rámci zkráceného přípravného řízení sdělili 30letému muži podezření z přečinu krádeže a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a 43letému muži podezření z přečinu krádeže ve formě účastenství.

Jaromíra Nováková dále doplnila, že třiačtyřicetiletý muž je navíc obviněný z trestného činu ublížení na zdraví, neboť koncem května tohoto roku napadl u občerstvení v kempu ve Strakonicích muže, se kterým měl osobní spory. Při fyzickém útoku mu způsobil drobná poranění v obličeji, která si vyžádala lékařské ošetření v nemocnici.