Případ, který řešili strakoničtí policisté, se stal v pátek 29. března 2024. Host se do pivnice dostavil před devátou hodinou večer, aby si dal malé občerstvení. Bylo jarní teplé počasí a venku na předzahrádce sedělo několik lidí, kteří slavili narozeniny. Muž si objednal zlatý mok a pozoroval přítomné.

Pak se ale stalo něco, co rozhodně nikdo nečekal. „K pivnici přišel cizí muž, který byl oblečený v černých kalhotách a černé mikině s kapucí. Chlapi si mezi sebou vyměnili několik slov, když částečně kapucí zahalený muž vystartoval a udeřil druhého do obličeje. Útok byl tak razantní, že muž upadl na zem, kde zůstal ležet v bezvědomí. Útočník zpanikařil a utekl pryč,“ popsala incident mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Svědci na místo přivolali policii a záchrannou službu, která zraněného odvezla do nemocnice v Českých Budějovicích, kde je hospitalizovaný ve velmi vážném zdravotním stavu. Policisté začali na místě prověřovat, jak k incidentu došlo. „Přestože na místě bylo několik svědků, příliš indicií k útočníkovi ani poškozenému zpočátku nebylo. Případ si převzali kriminalisté specializovaní na násilnou trestnou činnost a postupně napadení rozkrývají,“ zmiňuje policejní mluvčí.