Informaci o tom, že se po autě pátrá, potvrdila i státní policie a vyslala do Lidické ulice svoji hlídku. Velitel směny, který zatím projel záznam z kamerového systému, měl pro strážníky dobrou zprávu. Kamera nasnímala dva muže, kteří z auta vystoupili a zašli do jednoho z domů, kam si pro ně státní policie v doprovodu strážníků došla.

„Po osobním automobilu pátrali od brzkých ranních hodin kapličtí policisté. Před krádeží vozidlo parkovalo v obci Benešov nad Černou a měl s ním podle informací odjet muž (26) z Českokrumlovska neznámo kam. Jak se později ukázalo, mířil do Strakonic,“ zmínila mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Policisté podezřelého muže v domě zadrželi a převezli na obvodní oddělení. „Tady policistům vysvětlil, že do Strakonic přijel za kamarádem, se kterým se chtěl rozloučit, protože má v úmyslu spáchat sebevraždu. Tvrdil, že má osobní problémy a život už ho nebaví,“ zmínila za městskou policii Jaroslava Krejčová.

Hlídka nakonec muže eskortovala k lékařskému vyšetření na psychiatrické oddělení do nemocnice v Českých Budějovicích. Přečin krádeže vozidla dále řeší kapličtí policisté.