Extrémně se mu vyvedl například čtvrtek 4. dubna. Krátce po půl čtvrté odpoledne si ustlal ve spacáku v parčíku u nádraží. Bála se o něj žena, která nahlásila na městskou policii, že vůbec nekomunikuje. „Ukázalo se, že muž vypil lahev rumu. Nadýchal 3,23 promile alkoholu. Přesto se dal brzo dohromady a přivolaný lékař konstatoval, že odvoz na záchytku nutný není,“ uvedla tisková mluvčí strakonické městské policie Jaroslava Krejčová.

Po třech hodinách už o jeho pohybu věděla policie znovu. Z deliria se oklepal a z marketu Billa u nádraží sebral lahev Baileys za 370 korun. Neuběhla ani půlhodina, když se ozval Lidl. Neuspěl v Bille, tak zkusil v konkurenčním marketu pronést dva litrové rumy. Půlku jedné flašky pro jistotu, kdyby přes pokladnu neprošel, vypil ihned. „Před hlídkou už byl ve stavu, kdy se neudržel na nohou, do příjezdu záchranky jen bezvládně ležel. Kolik měl promile alkoholu v dechu, nebylo kvůli jeho stavu možné zjistit. Záchranáři ho odvezli do nemocnice,“ dodala Jaroslava Krejčová.

Strakonice, stříbrná BSP v tehdejší Mlékárně.
RETRO: Takové byly Strakonice. Město a jeho lidé na černobílých fotkách

Pár dní byl klid, ale v úterý 9. dubna už ve čtvrt na osm ráno telefonovali na služebnu z Billy u nádraží. Bezdomovec si tam došel pro snídani v podobě dvou lahví Amundsen vodky a jedné minerálky za 616 korun. „Během šetření v marketu muž zkolaboval. Strážníci ho uvedli do stabilizované polohy. Lékař konstatoval, že prodělal abstinenční záchvat. Ani ne po hodině po této události už ho ale spatřila hlídka vycházet z prodejny Coop ve Smetanově ulici. Strážníci pro jistotu do obchodu zašli a z kamerového záznamu zjistili, že propašoval dvě láhve Bacardi za 699 korun. Po dalších dvou hodinách ho hlídka načapala, jak spí u kina Oko,“ zmínila podrobnosti tisková mluvčí. Dodala, že muž strážníkům sám předal nedopitý rum, aby prý v pití nepokračoval. Všechna jeho protiprávní konání dostala na stůl přestupková komise.