I na takových místech, o kterých se ví, že fungují jako nebezpečná zkratka, dělá městská policie namátkové kontroly. Jedním z nich je místo v parku u vlakového nádraží. „Možná není od věci připomenout, že takovéto riskantní chování se trestá. O trestu rozhoduje drážní správní úřad a může udělit pokutu až 10 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí MP Strakonice Jaroslava Krejčová.

V minulosti zde už došlo k tragédiím. V sobotu 6. září 2008 tu rychlík, který vyjížděl ze strakonického nádraží směrem na Plzeň, srazil patnáctiletou dívku.

Policie. Ilustrační foto.
Porušila zákaz řízení a v těle měla pervitin, půjde před soud

Po tragické události tehdy Správa železniční dopravní cesty Plzeň několikrát opravila plot oddělující koleje od přilehlého parku, a to i přesto, že nebyl v jejím majetku. Místo bylo následně monitorováno zaměstnanci správy tratí, kteří zjistili, že nové oplocení je po třech dnech poškozené a následně do týdne sešlapané až na zem, aby zde hazardéři se životem mohli dále přecházet koleje.

V místě byla osazená i značka, která varuje před nebezpečím při přecházení. O její návrh se postarala tehdy studentka estetiky na FF Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Ester Řandová. Bohužel, i tato značka se stala terčem vandalů.