Vše začalo v noci nahlášením požáru vozidla a chaty, jak uvedl jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík. Stalo se to v chatové oblasti nedaleko tvrze Holešice u orlické nádrže. Požár krotili podle mluvčí Venduly Matějů profesionální hasiči z Milevska a dobrovolná jednotka z Hrejkovic a současně vyjela na místo zásahová jednotka a písecké policejní hlídky.

„Následně byly nalezeny dvě mrtvé osoby," potvrdil tragickou událost Miroslav Šupík s tím, že zatím nebudou zveřejňovat podrobnější informace k případu. „Co přesně se stalo, ukáže až pitva," doplnil s tím, že nikomu by již nemělo hrozit žádné nebezpečí.

Policejní vyšetřování se kromě zapálené chaty rozšířilo také na bytovku v Předbořicích, kde měli zemřelí žít. Osada spadající pod Kovářov informovala o "manévrech" v Předbořicích prostřednictvím svého facebooku. Zmíněná bytovka patří soukromé osobě, nikoli obci.

Mezi místními se o tragické události mluví, ale vzhledem k mnoha nejasným okolnostem nikdo nechce předjímat, co se přesně stalo. Podle všeho měl senior, který se zhruba před rokem vrátil z vězení, zabít svou exmanželku. Založil také požár auta a chaty, kde mělo dojít k postřelení dalšího muže, a spáchal sebevraždu.