Jak informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná, celý případ začal vloni pár dní před vánočními svátky. "Na jednom z parkovišť na Pražském sídlišti v Táboře byl nalezen podezřelý přívěs na přepravu vozidel se skříňovou nástavbou. Vzápětí policisté zjistili, že jeho útroby skrývají sportovní luxusní automobil značky Porsche 718 Cayman GT4 a čtyři kompletní kola k vozidlu BMW v závodní verzi. Operativní činností se podařilo zjistit, že přívěs s luxusním vozem byl odcizen v Německu, konkrétně v Bavorsku," popsala Lenka Pokorná událost, od které se začalo odvíjet další dění.

Táborští kriminalisté mimo jiné dokázali, že umí vyřešit případy nejen na svém teritoriu, ale i ty, které přesahují hranice našeho státu.

V uplynulých dnech totiž v souvislosti s případem zadrželi ve spolupráci se zásahovými jednotkami Jihočeského a Moravskoslezského kraje tři muže. "Dva ze zadržených byli obviněni z krádeže formou spolupachatelství," uvedla Lenka Pokorná a pokračovala, že dvaatřicetiletý muž z Táborska byl ještě obviněn pro přečin neoprávněné užívání cizí věci. Šestačtyřicetiletý muž z Ostravska si na svůj účet ještě připsal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Na krádež auta měl kradenou dodávku

Vyšetřování podle jejích slov ukázalo, že mladší z mužů měl využít ke krádeži přívěsu dodávkový automobil, kterého se měl neoprávněně zmocnit v jedné z půjčoven automobilů v Českých Budějovicích. Obviněný muž z Ostravska měl zase podle mluvčí policie řídit vozidlo i přesto, že mu byl uložen několika rozhodnutími soudů a správních orgánů zákaz řízení všech vozidel. Nutno podotknout, že oba výtečníci byli i v posledních třech letech potrestáni pravomocným rozsudkem soudu.

"Doposud zjištěná škoda přesahuje 10 milionů korun. Lze ovšem předpokládat, že jejich trestná činnost je rozsáhlejší, a že se tudíž nejedná o konečnou sumu. Kriminalisté na případu neustále pracují," dodala Lenka Pokorná s tím, že byl podán státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby, který soud akceptoval. Pachatelům hrozí v případě odsouzení až osmileté vězení.