Třiadvacetiletý muž z Písku odcizil 16. dubna v supermarketu ve Vodňanech dva kusy Rio Mare za 166 korun. Zboží si schoval do kapsy bundy a prošel bez zaplacení přes pokladní zónu, tam ho zastavila ostraha marketu a vše vyšlo najevo. „Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádež a ukázalo se, že nekradl poprvé. Za obdobný trestný čin byl za poslední tři roky odsouzen,“ dodala tisková mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Více krádeží má na svědomí také muž (43) z Ostravy. Jen na Strakonicku mu policisté prokázali pět krádeží během krátké doby. Od začátku února do 21. února 2024 odcizil zboží v drogerii ve Strakonicích a v supermarketech ve Strakonicích a v Blatné, kde kradl i opakovaně. „Nejčastěji bral alkohol, cigarety, parfémy, ale v jednom případě se předmětem jeho zájmu stala také desetimetrová role alobalu,“ zmínila tisková mluvčí policie s tím, že bez zaplacení odnesl zboží za více než čtyři tisíce korun.

Kriminální minulost tohoto muže je opravdu pestrá. V minulosti byl v Ostravě odsouzen nejen za majetkovou trestnou činnost, ale také za násilnou trestnou činnost. Teď je podezřelý z přečinu krádeže.