Podrobnosti policie zatím nechce zveřejňovat, protože šetření je na samém počátku. Na místo vyjížděli i hasiči k údajnému požáru, ale ten se také nekonal. Prvotní informaci redakce Deníku zachytila už v sobotu 6. dubna po půl desáté večer. Do Obory v tu dobu mířili záchranáři, policisté i hasiči, údajně kvůli výhrůžce osoby, která vylévala benzín a hrozila zapálením.

Bez komentáře

V neděli dopoledne byl v Oboře relativně klid, v bývalém obchodě na návsi se však konalo setkání několika tamních mužů. Nikdo z nich však nechtěl otázky týkající se sobotního rozruchu komentovat. „Jde bohužel o mého příbuzného. Přijel jsem, protože jsem zjistil, že má vypnutý telefon. Určitě to ale komentovat nebudu, nic konkrétního totiž nevím,“ řekl zainteresovaný muž, na kterém byly znát emoce.

Uvnitř u stolu sedělo několik dalších starších pánů „Tady se něco stalo? Možná ano, možná ne,“ mlžili. „Co se přesně odehrálo, nevíme a asi bychom ani neřekli. My jsme tady náplavy. Viděli jsme jen, jak kolem projíždí auta na houkačkách,“ popisovali.

Podle dalších místních šlo o domek v jedné z bočních ulic ve směru na Bezděčín. V lokalitě se Deník také poptával. „Jsou to sousedé. Nezlobte se, ale nebudeme to komentovat,“ zněla stručná reakce několika lidí pracujících na zahrádkách.

Alkohol, nevěra a agrese

Střípky svědectví se i přes neochotu většiny podařilo získat. „Konkrétní podrobnosti samozřejmě nevíme. Kolem 22. hodiny večer se tu sjelo několik hasičských aut, která se pak vydala směrem k rybníku. Policejní hlídka navštívila i dalšího souseda. Povídá se, že roli ve všem hrají manželské neshody, alkoholismus, nevěra a nezvládnutá agrese,“ naznačovali další dotázaní, kteří chtěli zůstat v anonymitě. „To víte, jsme malá vesnice, všichni se známe, máme jen něco málo přes sto obyvatel," prosili o schovívavost.

Pár údajně poslední dobou řešil dlouhodobé problémy. „Mělo dojít na nějaké domácí násilí a obecné ohrožení. Co se konkrétně stalo, vědí asi jen dotčené osoby a policejní vyšetřovatelé,“ dodal další muž středních let.

Policie věc nekomentuje, podle hasičů nehořelo

Policie Deníku potvrdila pouze, že v sobotu večer do obce vyjížděla. „Mohu potvrdit, že se skutečně jedná o rodinný incident, věc si převzala kriminální policie z Tábora. Vše je v začátku vyšetřování, zatím se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ uvedl krajský policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Na místo podle ředitele táborské stanice Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Petra Hojsáka vyjížděla sloužící jednotka profesionálních hasičů. „Na operační středisko byl v té době ohlášen údajný požár u rodinného domu, ke kterému vůbec nedošlo. Profesionální hasiči vyjížděli v rámci spolupráce s policií a záchranáři, ale nemuseli vůbec zasahovat,“ konstatoval s tím, že k hašení vůbec nedošlo a hasiči se vraceli na základnu s nepořízenou. (lep)